منتجب نیا:حضور در انتخابات در شرایط شیوع کرونا انگیزه خیلی قوی می خواهد

0
13

دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی با اشاره به تاثیر کرونا بر کاهش مشارکت در انتخابات۱۴۰۰ ، گفت: انگیزه خیلی قوی می خواهد که مردم خطر کرونا را به جان خریده و در صف رای گیری حاضر شوند.

حجت الاسلام رسول منتجب نیا در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تاثیر کرونا بر فعالیت های سیاسی کشور، اظهار کرد: احزاب مقید به برگزاری جلسات شورای مرکزی، کمیته ها و دفاتر خود هستند اما به دلیل شیوع کرونا، بسیاری از جلسات یا برگزار نشده یا از طریق فضای مجازی برگزار می شود، ولی تبادل نظر و گفت و گوها از طریق فضای مجازی تاثیر جلسات حضوری را ندارد.

وی ادامه داد: حزب جمهوریت یک مزیت نوپایی است که هنوز پروانه آن صادر نشده بود که کرونا شایع شد و ما موفق نشدیم جلسات حزب را حضوری برگزار کنیم البته در تلاش هستیم تا اواخر هفته آینده جلسه ای با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کنیم.

این فعال سیاسی با بیان اینکه این شرایط اگر ادامه یابد بر انتخابات سال آینده تاثیر خواهد گذاشت، تصریح کرد: تشکل ها و احزاب باید ساعت ها دور هم نشسته و درباره اصل انتخابات و کاندید ها تبادل نظر کنند، اما وقتی امکان برگزاری جلسه نباشد، اثر منفی بر فعالیت های سیاسی و انتخاباتی می گذارد.

منتجب نیا خاطر نشان کرد: این وضعیت بر میزان مشارکت هم اثر منفی دارد، زیرا مسئولان و متخصصین مردم را از حضور در اجتماعات برحذر کرده اند و مردم هم خطر حضور در اجتماعات را متوجه شده اند و چه بسا از ترس کرونا در صف رای حاضر نشوند. انگیزه خیلی قوی می خواهد که مردم خطر را به جان خریده و در صف رای گیری حاضر شوند. انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید