موزه دفاع مقدس گیلان؛ محل رجوع پژوهشگران حوزه ایثار و شهادت

0
17

ایسنا/گیلان مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، موزه دفاع مقدس را محل رجوع تخصصی پژوهشگران و محققین حوزه ایثار و شهادت دانست و اضافه کرد: موزه دفاع مقدس سهم بزرگی در انتقال فرهنگ شهدا برای جامعه خواهد داشت.

سرهنگ حسین مصطفی پور در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، ماموریت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس را مکمل رسالت بنیاد شهید دانست و اظهار کرد: خدمت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران یک توفیق الهی برای مجموعه بنیاد شهید محسوب می شود.

وی کسب رضایتمندی خانواده های شاهد و ایثارگر را دارای اجر دنیوی و اخروی دانست و افزود: تکریم خانواده های شهدا مصداق واقعی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان، نسل های آینده را نیازمند فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش ها و آرمان های شهدا دانست و بیان کرد: امروز هنر ماست که پیام شهدا را به نسل آینده منتقل کنیم و یکی از بهترین روش ها استفاده علمی و منطقی از آثار و اسناد دفاع مقدس است.

مصطفی پور، با تاکید بر لزوم حفاظت و صیانت از آثار و اسناد افتخار کشور، خاطرنشان کرد: برای ثبت آثار و اسناد دفاع مقدس باید مستندات درست و دقیق را جمع آوری کنیم. همچنین نیازمند ایجاد یک فضای مناسب برای نگهداری علمی و منطقی از این اسناد هستیم.

وی موزه دفاع مقدس را یکی از کارهای مهم بنیاد حفظ آثار و نسر ارزش های دفاع مقدس در گیلان دانست و متذکر شد: این کار دیر شروع شده، اما اکنون کار در حال انجام است و امیدواریم با همکاری مسئولان بتوانیم در بازه زمانی تعیین شده به افتتاح برسیم.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، موزه دفاع مقدس را محل رجوع تخصصی پژوهشگران و محققین حوزه ایثار و شهادت دانست و اضافه کرد: موزه دفاع مقدس سهم بزرگی در انتقال فرهنگ شهدا برای جامعه خواهد داشت.

موزه دفاع مقدس یکی از مهمترین نیازهای فرهنگی گیلان است

عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نیز، با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و صیانت از ارزش های دفاع مقدس، اظهار کرد: در این راستا اقدامات خوب و موثری صورت گرفته، اما همچنان جای کار دارد.

وی دفاع مقدس را یک گنجینه برای دیروز و امروز و فردای جامعه ما دانست و افزود: ماهیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حفظ آثار و اسناد دفاع مقدس پیوند دارد و فرصت بسیار محدود است، زیرا تجربه نشان می دهد گذشت زمان در ثبت وقایع تاریخی ما را از بانیان اصلی و شاهدان عینی دور می کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، تحریف برخی از وقایع تاریخی را به واسطه کوتاهی صاحبان و بانیان اصلی در ثبت تقویمی آن تاریخ دانست و اضافه کرد: اگر اقدام به موقع نسبت به ثبت و ضبط آثار دفاع مقدس نکنیم، عده ای با نیت و سوگیری های خاص به تحلیل و تحریف وقایع می پردازند و لذا شاهد تحریف و مخدوش شدن تاریخ هستیم.

پاکاری، خانواده های شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس را حافظان تاریخی آن مقطع پرافتخار دانست و گفت: بنیاد و حفظ آثار دفاع مقدس و کنگره شهدا و سپاه یک هدف و چشم انداز را دنبال می کنند و آن ترویج آرمان های انقلاب و ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی والدین، همسران و فرزندان شهدا را سرمایه های نظام دانست و اضافه کرد: موزه دفاع مقدس یکی از مهمترین نیازهای فرهنگی گیلان است و لذا بنیاد شهید آمادگی دارد نسبت به تکمیل و تجهیز محتوایی این موزه کمک کند.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان، هنر را یکی از بهترین ابزارها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و خاطرنشان کرد: اثرگذاری کتاب و فیلم و موسیقی و آثار تجسمی در انتقال ارزش های دفاع مقدس بسیار بالاست، اما تجربه حضور میدانی از طریق احداث موزه دفاع مقدس از جذابیت ویژه ای برخوردار است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید