ماجرای قتل عمد با ماشین ۲۰۶ در تهران

0
27

به دنبال مرگ علیرضا، پرونده به دادسرای جنایی تهران رفت و بازپرس دشتبان دستور پیگری و بازداشت متهم را به کارآگاهان اداره دهم آگاهی محول کرد. مأموران هم در نخستین اقدام به سراغ دوربین‌های مداربسته خبرگزاری ایرنا رفتند. دوربین‌ها تقریبا همه لحظات این اتفاق خونین را ضبط کرده بودند، اما پلاک خودرو به ‌طور کامل مشخص نبود. در ادامه با همکاری مأموران کلانتری ۱۰۵ سنایی و بررسی‌های میدانی، کارآگاهان به سراغ بقیه دوربین‌های محل حادثه رفته و درنهایت موفق شدند هویت مالک را از طریق پلاک شناسایی کنند.

پلیس با توجه به احتمال فراری‌ بودن متهم توانست با ردیابی تلفن همراه او محل زندگی راننده ۲۰۷ را به ‌طور دقیق شناسایی کرد و درنهایت ساعت ۵ صبح روز دوشنبه او را در خانه‌اش بازداشت کرد.

متهم چند ساعت پس از دستگیری در مقابل بازپرس پرونده قرار گرفت. او در اظهاراتش مدعی شد که در آن هنگام ترسیده بوده و قصد فرار داشته: «من به‌سرعت به داخل کوچه پیچیدم که تازه متوجه شدم آنجا مسدود است، بعد تغییر مسیر دادم تا از خیابان ولیعصر وارد خیابان مطهری شوم، همان موقع علیرضا را جلوی خودم دیدم و با او برخورد کردم، خیلی ترسیده بودم و فقط می‌خواستم از آنجا فرار کنم.» این متهم اما درباره علت فرارش و اینکه چرا باسرعت قصد خارج شدن از خیابان ولیعصر را داشته، هیچ توضیحی نداد. در نهایت بازپرس در پایان جلسه بازپرسی برای این راننده فراری به اتهام قتل عمد، قرار بازداشت صادر کرد و او را برای تحقیقات بیشتر در اختیار اداره آگاهی قرار داد.

پدر داغ دیده

پدر علیرضا در خصوص گفت: ساعت ۹ شب حادثه، پسرم از محل کارش در خیابان کریم خان زند خارج شد. ابتدای میدان ولیعصر راننده ۲۰۷ جلوی او می‌پیچد و همین مسأله باعث درگیری لفظی بین آنها می‌شود. این درگیری تا چند خیابان آن طرف‌تر هم کشیده می‌شود و زمانی که پسرم از خودرواش پیاده می‌شود، راننده ۲۰۷ که در حال فرار بوده او را زیر می‌گیرد.

وکیل پرونده علیرضا رحیمی نژاد

سید مجتبی حسین پور وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلا در خصوص این پرونده به خبرنگار رکنا گفت: گویا پایین تر از صحنه جرم متهم با خودروی پژو ۲۰۷ با سرعت بالا وارد خیابان ولیعصر شده و جلوی خودروی علیرضا رحیمی نژاد می پیچد که گویا بین آنها یک درگیری لفظی یا با هم چشم تو چشم می شوند.

وی افزود: راننده پژو ۲۰۷ سفید رنگ قبول دارد که رانندگی بدی داشته است و هنوز معلوم نیست چرا سعی بر فرار داشته که در خیابان ولیعصر قصد ورود به کوچه خبرگزاری ایرنا را داشته که در زمان ورود به کوچه متوجه بسته بودن کوچه می شود و در این صحنه علیرضا که سوار بر خودروی سراتو بوده کمی جلوتر از کوچه توقف کرده و از خودرویش پیاده می شود.

حسین پور ادامه داد: علیرضا رحمیی نژاد به سمت خودروی پژو ۲۰۷ می رود که راننده خودرو بدون دنده عقب حرکت کرده و خودرو را در مسیر خیابان قرار می دهد و بدون اینکه در حرکت خودرو به سمت جلو تغییری دهد با سرعت بالا علیرضا را زیر می گیرد.

این وکیل یک دادگستری عنوان کرد: در حالیکه علیرضا روی در کاپوت پژو ۲۰۷ می افتد راننده بدون هیچ توقفی به مسیر خود ادامه داد و با چند حرکت علیرضا را که بیهوش روی کاپوت خودرو بوده روی زمین انداخته و با سرعت فرار می کند.

حسین پور گفت: دوربین های مداربسته خبرگزاری ایرنا و سطح خیابان صحنه فرار راننده پژو را ثبت می کند و حتی راننده با سرعت چراغ قرمز خیابان را نیز رد می کند.

وی افزود: راننده پس از مدتی برادرش را برای گرفتن خلافی خودرو به پلیس +۱۰ می فرستد و وقتی متوجه می شود هیچ شکایتی صورت نگرفته دیگر پیگیر ماجرا نمی شود تا اینکه ماموران با بررسی تصاویر و اطلاعات به دست آمده موفق به دستگیری وی می شوند.

حسین پور در پایان گفت: همانطور که در فیلم مشخص است راننده یک عصبانیت مهار نشدنی داشته و طبق قانون عمل وی نوعاً کشنده است و در حال حاضر به اتهام قتل عمد در بازداشت به سر می برد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید