مرتضی کهنسال، مدعی طب اسلامی بازداشت شد

0
37

مرتضی کهنسال، مدعی طب اسلامی بازداشت شد؟

مرتضی کهنسال، مدعی طب اسلامی که بدون مراقبت های بهداشتی بالای سر بیماران کرونا در بیمارستان رفته بود بازداشت شد.

به گزارش دیار باد منجیل، به نقل از رکنا، بنا بر اعلام یک منبع مطلع، مرتضی کهنسال، مدعی طب اسلامی و از شاگردان تبریزیان صبح امروز با حکم دادگاه ویژه روحانیت بازداشت شد.

در روز اول فروردین این فرد بدون کسب مجوز و رعایت نکات ایمنی وارد بیمارستان شهید بهشتی انزلی شد و با به سخره گرفتن پزشکان و اصول علم پزشکی با ادعای درمان از طریق طب اسلامی از بیماران خواسته بود که ماسکشان را کنار بزنند و محلولی را به صورت بیماران می زد که از این اقدام خود فیلم تهیه و در فضای مجازی منتشر کرد.

وی در فیلم منتشر شده که توسط خود او در شبکه های اجتماعی پخش شد با انگشت غیربهداشتی خود در ظرفی می زند که شاید با همین انگشت به صدها نفر دیگر هم زده است، برای بار دیگر همین انگشت را دور لب و بینی بیمار بی دفاع میمالد و دوباره همین انگشت پر از عفونت را به اطراف دهان و بینی بیمار دیگری میمالد. این شخص پزشکان را ناتوان از درمان عنوان کرده و به سخره گرفته بود.

علاوه بر سازمان نظام پزشکی کشور، سازمان نظام پزشکی گیلان، دانشگاه علوم پزشکی گیلان، و چند شخص حقیقی علیه وی به جرم تهدید بهداشت عمومی، تهدید امنیت روانی و جسمانی بیماران شکایت کرده اند. در نتیجه این شکایت ها حکم جلب وی ۴ فروردین ۹۹ از سوی دادگاه ویژه روحانیت صادر شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید