1.1 C
Tehran
شنبه، 9 اسفند 1399
خانه اخبار گیلان کربلایی چرا کاندیدای انتخابات مجلس شد؟

کربلایی چرا کاندیدای انتخابات مجلس شد؟

0
22

کربلایی چرا کاندیدای انتخابات مجلس شد؟ | حرف‌های زیادی برای گفتن دارم

حسن کربلایی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان که کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شده است در یادداشتی در خصوص این اقدام خود توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش دیار باد منجیل به نقل از دیار میرزا، حسن کربلایی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان که کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شده است در یادداشتی در خصوص این اقدام خود توضیحاتی ارائه کرد.

می‌گویند کربلایی کیست و چرا در انتخابات حضور یافته؟ می‌گویند کربلایی چرا آمده؟

در حالی که اگر نمی‌آمدم باید می‌پرسیدند چرا فلانی نمی آید.

می‌گویند چه خواهی گفت؟

پاسخ این است که حرف‌هایی خواهم زد که اگر نگویم، به انقلاب اسلامی ظلم کرده‌ام.

می‌گویند بگذارید جوانان بیایند، پاسخ من روشن است، صبر کردم، نیامدند و میدان برای برخی نااهلان خالی ماند.

می‌گویند شما در ستاد امر به معروف کارهایی آغاز کرده‌ای همان راه را ادامه بده

می‌گویم این حضور در انتخابات هم بخشی از همان احیاء امر به معروف و نهی از منکر است.

می‌پرسند چگونه؟

می‌گویم، معروف‌ها را در انتخابات فریاد می‌زنم و همگان را به سمت آن فرا می‌خوانم و منکرهای انتخاباتی را فریاد می‌زنم و اهالی منکر را رسوا می‌کنم و به مردم نشان خواهم داد که بدون پول و پوستر و خلاف و خرید رای هم می‌توان به مردم خدمت کرد.

می‌گویند بدون کاندیداتوری هم می‌توانستی فریاد بزنی؛

می‌گویم اکنون بازار شنیدن حرف‌ها داغ است، گوش‌ها منتظر شنیدن حرف جدید است و من میدان پیدا می‌کنم تا حقایق این نظام مظلوم را بیان کنم. من پرچم مطالبه گری را بدست خواهم گرفت. دزدی‌ها و خیانت‌های فتنه گران را بر ملا خواهم ساخت.

می‌گویند پول، تبلیغات، رسانه و… چی؟

خواهم گفت هر انسان دلسوز و درد کشیده‌ای، یک ستاد سیار و آگاه برای من خواهد شد.

می‌پرسند شاید از رای خبری نباشد؛

پاسخ این است که حرف مرا متوجه نشدی، من برای رای نیامدم، اگر وظیفه من حضور است و آگاهی بخشی و مطالبه گری و اگر باید دستاوردهای انقلاب را بگویم و اگر قرار است مدیران نالایق را رسوا کنم و اگر قرار است مطالبات رهبری را بیان کنم و اگر قرار است فتنه‌گران را رسوا کنم و اگر قرار است جوانان امروز و گام دومی‌ها را با خدمات نظام طی چهل سال گذشته آشنا کنم و… اینها همه پیروزی است، مهم این نیست که به مجلس بروم، مهم این است که باورهای نسل امروز را که متاسفانه توسط برخی مدیران نالایق دستکاری شده را به جایگاه اصلی خود باز گردانم.

می‌گویند یک دست صدا ندارد؛

جواب این است وقتی حرف خودت را نزدی و حرف خدا را زدی آنوقت آن دست می‌شود پربرکت، می‌شود دست خدا، می‌شود همراه با جماعت.

می‌گویند بدون پول و بدون ستاد و بدون پوستر دیگر چه نوع حضوری است و از رای خبری نیست؛

می‌گویم کسانی که مرا می‌شناسند و یا در این مدت چند ماهه با من آشنا می‌شوند، اگر قانع شوند و تصمیم بگیرند که به من رای دهند، دوبرابر حد مورد نیاز رای خواهم آورد.

می‌پرسند در کدام لیست قرار میگیری؟ آیا برای حضور در لیست‌ها تلاش میکنی؟

می‌گویم به آنان یعنی همه جریانات سیاسی می‌گویم جای هیچکس را تنگ نمی‌کنم، من مستقل و آزاد هستم، ارزشگرا هستم ولی نه در شعار، هرکس در تصمیم‌گیری آزاد است، به کسی نمی‌گویم به من رای دهید، من می‌گویم همه تلاش کنیم برای حضور حداکثری مردم در انتخابات، وظیفه ما رفع نگرانی از مردم است، چه اهمیتی دارد که من در یک لیست باشم یا نباشم. و البته از همه جریانات سیاسی هم خواهم خواست مرا رقیب خود ندانند و بیهوده به بنده حمله نکنند، و از همه مهمتر اینکه با افتخار می‌گویم کسی نمی‌تواند از بنده نقطه ضعفی پیدا کند تا بر آن اساس مرا تخریب کند. البته بنده گناهکاری هستم و از خداوند طلب مغفرت دارم و هرگز کلام پیشین را از روی غرور نگفتم.

می‌گویند هر کس تصمیم خود را گرفته و معلوم است به چه کسی می‌خواهد رای دهد؛ دیر آمدی، نگفته آمدی، بی خبر آمدی، غافلگیر کردی و…

پاسخم این است که همین دلیل کافی است که ثابت شود برای حضور در انتخابات از قبل برنامه‌ریزی نکرده بودم و فقط از مردم خواهم خواست اگر تا کنون تصمیمی نگرفتید، من هم هستم، اگر دونفر دیگر را انتخاب کردی، من هم هستم، رای خودت را کامل استفاده کن.

می‌گویند منظور شما این است که هرکس حتما باید به سه نفر رای دهد؟

می‌گویم آری، از تمام حق خودت استفاده کن، تک رای یعنی سم، یعنی غرور کاندیدا، یعنی باز شدن میدان برای کسانی که آنان را نمی‌پسندید.

سوال این است که فکر می‌کنی کدام دسته از مردم به سمت شما خواهند آمد؟

می‌گویم هرکس دل در گرو ارزشهای دینی دارد، هرکس خون شهدا را محبوب می‌داند، هرکس از دزدی و چپاول بیت المال بدش می‌آید، هرکس مدیران بعضا نا لایق را نمی‌پسندد، هرکس که بیکاری و خانه نشینی او را آزار می‌دهد، هرکس با فساد در ادارات و سازمان‌ها و خیابان‌ها و پارک‌ها مخالف است، به من رای می‌دهد، تازه اگر رای هم ندهند، به حرفم گوش می‌دهد.

ما در ستاد امر به معروف به جنگ پلیدی‌ها و کارشکنی‌ها و نابخردی ها و آلودگی‌های مدیران و حیف و میل ها رفته ایم، واین راه را ادامه خواهیم داد.

ما باید خیرخواه یکدیگر باشیم، باید همدیگر را موعظه و نصیحت کنیم،‌ باید هشدارهای ما به نسل امروز و دیروز پیرامون خطرها، مرتبا بیان شود. باید مردم با خوبی‌ها و معروف‌ها آشنا شوند، باید مردم ذاتا از بدی‌ها متنفر باشند، اکنون جای معروف و منکر گاهی عوض می‌شود و وظیفه همگان، اصلاح امور است و ما در ستاد امر به معروف چنین وظایفی را بر عهده داریم.

پرسیدند چرا به تنهایی برای ثبت نام رفتی؟

گفتم خواستم تا از ابتدا وارد تبلیغات زودرس نشوم. لشکرکشی در فرمانداری برای ثبت نام خلاف است.

اگر پرسیدند این مطالب شما هم تبلیغات است، بگویید اینها را عمومی نکردم و فقط برای شما فرستادم تا جلوی تخریب‌ها را بگیرید.

معلوم می‌شود که حرف‌های زیادی برای گفتن دارم و باید فضای مجازی و رسانه‌ها و رفقا به این اهداف متعالی کمک کنند.

امیدوارم این سخنان بنده موجب شود برخی گمانه زنی‌های ناصواب رخت بر بندد و آمدنم را به فال نیک بگیرند.

حسن کربلایی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید