بلبل آبادی: مناطق منجیل و لوشان، مناطق بسیار خوبی برای تولید انرژی الکتریکی به وسیله سلول های خورشیدی هستند

0
32

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان خبر داد

تولید بیش از ۸ میلیون مگاوات ساعت انرژی برق در نیروگاه های گیلان

برق

دیار باد منجیل، مدیرعامل برق منطقه ای گیلان گفت: در هفت ماه نخست امسال ۸ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۸۸ مگاوات ساعت انرژی برق از ۱۰ نیروگاه فعال در گیلان تولید شده است.

عظیم بلبل آبادی در جمع خبرنگاران با اعلام این اظهار کرد: نیروگاه های سیکل ترکیبی پره سر، سد آبی تاریک، سد سفیدرود، برق آبی سینه هونی تالش، شهیدبهشتی لوشان، مقیاس کوچک گیل و آذر ایرانیان، سیکل ترکیبی گیلان، برق آبی شهربیجار، بادی منجیل و مقیاس کوچک کاسپین وظیفه تولید انرژی برق در استان گیلان را برعهده دارند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان افزود: از ۱۰ نیروگاه فعال منطقه در هفت ماه نخست سال جاری  ۸ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۸۸ مگاوات ساعت انرژی برق دریافت شده است که از این مقدار چهار میلیون و ۵۷۲ هزار و ۶۷ مگاوات ساعت در استان گیلان به مصرف رسید و مقدار چهار میلیون و ۱۰۴ هزار و ۲۱ مگاوات ساعت هم به استان های همجوار صادر شده است.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت خوب گیلان در حوزه نیروگاه های تجدیدپذیر گفت: استان گیلان از موقعیت استراتژیک بسیار خوبی از لحاظ انرژی‌های تجدیدپذیر برخوردار بوده و با توجه به پتانسیل‌های خوبی که در استان گیلان از لحاظ انرژی بادی، آبی و انرژی خورشیدی به عنوان انرژی پاک و تجدیدپذیر وجود دارد، باید با برنامه‌ریزی امکان استفاده از پتانسیل انرژی‌های مختلف را با توجه به توان مالی فراهم کنیم.

بلبل آبادی با اشاره به رویکرد دنیا در استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، ادامه داد: مطالعات انجام شده نشان داد که مناطق منجیل و لوشان، مناطق بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری برای تولید انرژی الکتریکی به وسیله سلول‌های خورشیدی هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید