اشرافی گری حاج محمدی در بحران مالی شهرداری رشت

0
29
با رهن منزل جدید؛

اشرافی گری ناصر حاج محمدی در بحران مالی شهرداری رشت

.

دیار باد منجیل، گیل خبر نوشت: شنیده های روز جاری در فضای رسانه ای از رهن ۹۵۰ میلیون تومانی منزل جدید از شخصی بنام شعاع شرق برای ناصر حاج محمدی شهردار رشت خبر می دهد که هر ذهن پرسشگری را به فکر وا می دارد.
طی هفته جاری نیز رسانه های کشور از لایحه‌ای در شورای شهر کرج خبر دادند که طبق آن به شهرداری کرج اجازه داده می‌شود با صرف ۱۰ میلیارد ریال، دو واحد مسکونی در منطقه جهانشهر کرج که جزو مناطق مرفه‌نشین این کلانشهر محسوب می‌شود برای استانداری البرز، رهن کند که واکنش‌های زیادی را در میان مردم و فعالان فضای مجازی به دنبال داشته است.

گفتنی است قبل از این شهرداری رشت برای نصرتی شهردار سابق رشت نیز پس از ورود به رشت منزلی ویلایی در خیابان ۱۷۶ (ارکیده) بلوار گیلان در محدوده گلسار رشت با مبلغ ۵۵۰ میلیون تومان اجاره کرد که با نوسازی منزل و تجهیز آن با سیستم های صوتی و تصویری جدید همراه بود و پس از استعفای نصرتی و انتخاب ناصر محمدی، این منزل و تجهیزات آن در اختیار شهردار جدید قرار گرفت.

در شرایطی که شهرداری رشت با مشکلات عدیده مالی دست و پنجه نرم می کند و کارگران و پاکبانان شهر رشت از دریافت بموقع حقوق خود محرومند، در شرایطی که بسیاری از مردم در پرداخت اجاره خانه‌ خود با مشکل مواجه هستند و طی مدت اخیر در همین شهر رشت شاهد اخبار و تصاویری از آوارگی چند خانواده در چادر به دلیل مشکل در پرداخت هزینه مسکن بوده‌ایم، در صورت صحت ادعای رهن ۹۵۰ میلیون تومانی منزل شهردار چه چیزی جز بی‌توجهی برخی مسئولان به حال و روز جامعه را در ذهن تداعی می‌کند؟

هزینه قریب به یک میلیاردی از بودجه شهری برای مسکن مدیران با چه توجیهی می‌تواند انجام شود؟ این مدیران قرار است برای شهر رشت و یا کشور چه کار فوق‌العاده و محیرالعقولی انجام دهند که نیامده باید چنین هزینه‌ای به شهر تحمیل کنند؟

آقای حاج محمدی که ماه های اول مسئولیت خود با تصاویر تاکسی سواری و کتابخوانی به سوژه رسانه های کشور بدل گشت، در اقامتگاه قبلی خود در اسلامشهر چقدر از بابت رهن و اجاره منزل هزینه کرده بود که حال با جیب شهرداری و شهروندان رشت یکی از عجیب ترین مبالغ رهن منزل در مرفه ترین منطقه شهری را برای سکنی برگزیده اند؟

طی سالهای گذشته و با وضعیت اقتصادی پیش آمده در کشور بارها از تریبون های رسمی کشور در خصوص لزوم جلوگیری از خوی اشرافی گری در مدیران صحبت و موضع گیری شده است و حال سوالات مطروحه در این خصوص ذهن هر شهروندی را فارغ از سطح درآمد و معیشت خود به پرسش وا می دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید