گیلان از استان‌های پرمصرف خون

0
22

مدیرکل انتقال خون استان گیلان گفت: گیلان جز ۳ استان سالمند و از استان‌های پرمصرف خون است.

احمد مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه فلسفه وجودی انتقال خون با اهدا کنندگان است، افزود: استان گیلان جز ۳ استان سالمند و از استان‌های پرمصرف خون است.

وی با بیان اینکه در استان ۴ سانتر فعال جراحی قلب داریم، افزود: یک جراحی قلب به ۴ واحد خون نیاز دارد و انجام این پروسه ممکن مگر با کمک اهدا کنندگان ممکن نیست.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه ۶ نفر از مدافعان حرم گیلان از اهداکنندگان خون استان بودند، ادامه داد: این امر نشان می‌دهد که مشکلات بیماران برای مردم همیشه در صحنه گیلان از قابل اهمیت بالایی برخوردار است.

۷ درصد جمعیت تالاسمی کشور در گیلان

وی با اشاره به اینکه گیلان ۷ درصد جمعیت تالاسمی را دارد، افزود: مجهزترین سامانه اهدا خون در مرکز استان راه اندازی شد تا به اهدا کنندگان نزدیکتر شویم.

مرادی در ادامه از دریافت اتوبوس رایگان از منطقه آزاد خوزستان به گیلان خبر داد و گفت: ۸۲ هزار واحد تحت پوشش اهدا کننده خون هستند.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان در خصوص پالایشگاه خون خاطرنشان کرد: زمین جهت احداث پالایشگاه خریداری شده است و در حال پیگیری است.

مرادی با بیان اینکه بیماری فاویسم یکی از دغدغه‌های استان گیلان است افزود: پتانسیل استان گیلان بالاست و اگر مردم به عنوان بسیج همگانی به اهدا خون کمک کنند مشکلات این استان حل خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۷ پایگاه انتقال خون در شهرستان رشت وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید