«معامله قرن» به معادله بی‌هویتی رژیم صهیونیستی تبدیل شد

0
19

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید سعید فطر، گفت: لازم می دانم از حرکت گسترده و هوشمندانه ملت عزیز در روز قدس سپاسگزاری نمایم که در مقابل دسیسه شیطانی اخیر رژیم صهیونیستی و آمریکا نسبت به سرنوشت ملت فلسطین غیرت دینی و انقلابی خود را به نمایش گذاشتند و معامله بزرگ قلابی قرن را به معادله بی هویتی رژیم صهیونیستی بدل کردند.

وی افزود: سال‌ها پیش رهبری معظم در مسئله فلسطین راه حل دقیقی ارائه کردند و چند روز پیش آن را مجدد طرح کردند و آن رجوع به آرای ملت فلسطین است که از چند جز تشکیل شده است.

رئیس مجلس گفت: اولاً در مسئله فلسطین همه اطراف و سازمان ملل با راه حل دموکراتیک همه پرسی تن در دهند. ثانیاً، همه آوارگان فلسطین به وطن اصلی خود بازگردند و سپس در یک رفراندوم همه فلسطینی‌ها اعم از مسلمان، یهودی و مسیحی نسبت به حکومت آتی خود اعلام نظر نمایند.

لاریجانی ادامه داد: در حکومت مورد نظر ملت فلسطین که با آرای اکثریت آنان تشکیل می‌گردد، نسبت به یهودیان انتقال یافته به این سرزمین تصمیم گیری شود.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی اگر به دنبال حل مسئله مزمن در منطقه هستند، راه حل دموکراتیک این است و اگر دنبال کلاهبرداری سیاسی هستند، بدانند با مقاومت قوی در منطقه مواجه خواهند شد.

رئیس مجلس اضافه کرد: لازم است وزارت خارجه این نظریه را در مجامع بین المللی دنبال کند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری در روز ۱۴ خرداد و به مناسبت سالروز رحلت پیشوای بزرگ انقلاب حضرت امام (ره)، گفت: این فرمایشات عمیق، استوار و راهگشای حرکت ملت در شرایط فعلی بود. ایستادگی و مقاومت هوشمندانه و عاقلانه و شجاعانه و مبتکرانه در ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و دیپلماتیک راهبرد دقیقی است که علاوه بر اینکه طراحی موذیانه دشمن را خنثی می‌کند، به افزایش قدرت ملی کشور مدد می‌رساند.

وی گفت: توجه به اولویت نخست کشور که موضوع اقتصادی است و توجه جدی به استقلال اقتصادی و کارآفرینی و تولید ملی و رفع موانع آن مهمترین وظیفه دولت و مجلس است.

رئیس مجلس اظهار داشت: در این زمینه یکی از موضوعات مهم، مسئله مسکن در کشور است که در بررسی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس بین ۵۰ تا ۸۰ درصد درآمد متوسط افراد را در بر میگیرد که این رقم بسیار نامتعادل است.

لاریجانی یکی از روش‌های کاهش قیمت مسکن را بیرون کشیدن زمین از بورس سازی دانست و گفت: داشتن طرح فراگیر در ساخت و ساز مسکن نیز ضروری است و یکی از مسائل و چالش‌هایی که نمایندگان به آن می‌پرداختند، همین موضوع بوده است.

وی افزود: کمیسیون عمران مجلس در این زمینه جلساتی را با مسئولان مربوطه برگزار کرد و نهایتاً در جلسه‌ای با حضور وزیر مسکن، رئیس بانک مرکزی، رئیس بنیاد مسکن و رئیس مرکز پژوهش‌ها، رئیس کمیسیون عمران، ابعاد این طرح بررسی شد. راهکارهای تحقق ایده یک میلیون مسکن در هر سال از سطح روستا تا شهرهای کوچک و متوسط و بزرگ و نحوه پشتیبانی دولت و تسهیلات بانکی در سطوح مختلف مشخص شد.

رئیس مجلس با بیان اینکه امروز ابعاد این موضوع در این جلسه مطرح و از آرای نمایندگان محترم استفاده خواهد شد، اظهار داشت: این موضوع یکی از مسائل مهم جامعه مخصوصاً برای جوانان است که مجلس روی آن تمرکز کرده است و قطعاً تا وصول نتیجه آن پیگیری و نظارت خواهد کرد.

لاریجانی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور فرانسه در دیدار با ترامپ گفت: سخنان اخیر رئیس جمهور فرانسه در دیدار با آقای ترامپ تأسف آور و ناشیانه بود، این گونه مطالب از زبان آقای ترامپ بعید نیست و بر ایشان حرجی نیست اما این مطالب از زبان آقای مکرون هیچ سنخیتی با محتوای مطالبی که در مذاکرات متعدد حضوری و تلفنی با آقای روحانی رئیس جمهور محترم منتقل می‌نمودند، نداشت. ظاهراً ایشان با هر کسی ملاقات و مذاکره‌ای دارد مطابق میل او سخن می‌گوید.

وی تصریح کرد: اگر آقای مکرون اینقدر در حل مسائل بین المللی و در خط و نشان کشیدن برای سایر ملت‌ها متبحر است، بهتر نیست مشکلات داخلی خود را سروسامان دهد که اینقدر کشته و زخمی روی دست ملت فرانسه نگذارد؟

رئیس مجلس همچنین گفت: از رئیس جمهور عراق که در کنفرانس اخیر در عربستان با درایت و فهم درست از شرایط منطقه از جایگاه ملت رشید عراق پرده از مسئله سازی سعودی برداشت و از ملت ایران حمایت نمود، تشکر می‌کنم. از دولت محترم سوریه نیز در این زمینه سپاسگزاری می‌کنم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید