سهم ۳۸ درصدی تساوی‌ها در لیگ هجدهم

0
14

خبرورزشی/محمدرضا شکوهی؛ در لیگ هجدهم ۲۴۰ دیدار برگزار شد، ۲۴۰ مسابقه‌ای که در آن ۱۶ نتیجه منحصربه‌فرد ثبت شد. به همین بهانه به بررسی نتایج لیگ هجدهم پرداختیم تا ببینیم به ترتیب فراوانی، این نتایج به چه شکلی رقم خورده است. ابتدا به سراغ نتایج مساوی می‌رویم تا ببینیم در بازی‌هایی که با تساوی به پایان رسیده، چه نتایجی ثبت شده است.
۱) سه مساوی منحصربه‌فرد
در بررسی دقیق و ریز نتایج متوجه می‌شویم که در مجموع ۳ نتیجه مساوی در طول لیگ هجدهم به دست آمده که به ترتیب این نتایج صفر- صفر، یک- یک و ۲-۲ بوده است.
۲) بیشترین تساوی (صفر- صفر)
طبق آمار بیشترین نتیجه در بین این نتایج، تساوی صفر- صفر بوده است. در مجموع ۲۴۰ دیدار لیگ، ۴۱ بازی با این نتیجه به پایان رسیده است و این یعنی حدود ۱۷ درصد از کل نتایج لیگ، نتیجه بدون گل صفر- صفر بوده است و در بین تساوی‌ها هم این نتیجه ۴۴ درصد از کل نتایج مساوی را شامل می‌شود.
۳) تساوی یک- یک در ۳۷ مسابقه
بعد از تساوی صفر- صفر که بیشترین نتیجه در بین نتایج مساوی بود، نتیجه یک- یک با تکرار در ۳۷ مسابقه در رده دوم قرار دارد، مسابقه‌ای که طی آن هر تیم حاضر در آن بازی با زدن یک گل و دریافت یک گل، یک امتیاز گرفته است. طبق آمار این نتیجه ۴۰ درصد از کل نتایج تساوی‌ها بوده است.
۴) ۲-۲ کمترین تساوی ثبت شده
و بالاخره می‌رسیم به آخرین نتیجه تساوی لیگ هجدهم که ۲-۲ بوده است. طبق آمار این نتیجه در ۱۴ مسابقه لیگ هجدهم به دست آمده تا در مجموع این نتیجه، سهم ۱۵ درصدی از تساوی‌ها و سهم ۵ درصدی از کل نتایج را به نام خود کند.
۵) تساوی سهم ۳۸ درصدی از کل لیگ
با توجه به این که از ۲۴۰ دیدار لیگ ۹۲ تای آن با تساوی و تقسیم امتیازات به پایان رسیده است، آمار به ما می‌گوید حدود ۳۸ درصد از کل نتایج لیگ هجدهم با تساوی و تقسیم امتیازات به پایان رسیده است.
۶) نیم‌فصل اول، پرتساوی‌تر
از ۹۲ تساوی‌ای که در لیگ هجدهم ثبت شده، ۵۰ تای آن‌ها در دور رفت بوده و ۴۲ تای آن در نیم‌فصل دوم به دست آمده تا در نیم‌فصل اول، ۸ مسابقه بیشتر با نتیجه مساوی به پایان رسیده باشد. جالب این که هر ۳ نتیجه تساوی در لیگ هجدهم، در نیم‌فصل اول بیشتر ثبت شد و به عبارت دقیق‌تر نتیجه صفر- صفر در دور رفت در ۲۲ مسابقه بوده و در دور برگشت ۱۹ دیدار، نتیجه یک- یک در نیم‌فصل اول در ۲۰ مسابقه ثبت شده و در نیم‌فصل دوم در ۱۷ دیدار و نتیجه ۲-۲ هم در دور رفت در ۸ مسابقه حاصل شده و در دور برگشت در ۶ دیدار.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید