انسداد 8 کیلومتر دیگر از مرز زمینی آستارا در سال جاری

0
17

فرمانده مرزبانی استان گیلان گفت: در صورت تأمین اعتبارات، هشت کیلومتر دیگر از مرز زمینی آستارا در سال جاری مسدود می‌شود.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کیاست سپهری در جریان سفر به بندر مرزی آستارا و بازدید از ناوگروه شناوری این شهرستان که در منطقه ویژه اقتصادی بندر مستقر است، تصریح کرد: برای سال ۹۸ جهت بازسازی پاسگاه‌های مرزی و همچنین انسداد مرز اعتبارات خوبی اختصاص یافته است که در صورت تخصیص هشت کیلومتر دیگر از مرز زمینی آستارا را مسدود می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اجرای طرح انسداد مرزها اعتبارات کافی می‌خواهد، ادامه داد: فرماندهی مرزبانی کل کشور درخواست اعتبار ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی داشته و بر اساس برآوردهای انجام شده، استان گیلان هم به ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی از توسعه طرح پایش الکترونیکی و اپتیکی مرزهای استان خبر داد و خاطر نشان کرد: در سنوات گذشته برای این منظور اقداماتی انجام شده است و در سال جاری با ایجاد زیرساخت‌ها از پایش به این شکل بیشتر بهره‌مند خواهیم شد.

سپهری در بخش دیگر سخنان خود به آغاز فصل تابستان و شروع بکار طرح های سلامت دریا در سواحل استان اشاره کرد و یادآور شد: طرح های سلامت دریا از فردا (۲۰ خرداد) به شکل رسمی بازگشایی می‌شوند و هموطنان و گردشگران باید به هشدارها و اخطارها توجه داشته باشند.

وی اضافه کرد: رعایت کلیه ضوابط اسلامی از اولویت‌هاست و هموطنان باید از شنا در مناطق خطر آفرین و ناایمن بپرهیزند.

فرمانده مرزبانی گیلان در پایان اظهار کرد: امیدواریم با رعایت این موارد شاهد سفر ایمن و کاهش غریق در سواحل باشیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید