جمالی: صحبت‌های هیات حاکمه آمریکا از جنس صداقت نیست

0
12

یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که صحبت‌های هیات حاکمه آمریکا از جنس صداقت نیست، اظهار کرد: طبق تاکیدات مقام معظم رهبری آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند قطعا ما می‌توانیم با مدیریت تحریم‌ها از این شرایط خاص عبور کنیم.

محمدجواد جمالی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا گفت: صحبت‌های هیات حاکمه آمریکا از جنس صداقت نیست یعنی آمریکایی‌ها در مسیری وارد شده‌اند که یک طرفش مذاکره و طرف دیگرش تحریم و فشار است. مذاکره را برای رسیدن به یک توافق نمی‌خواهند بلکه برای به شکست کشاندن ملت ایران دنبال می‌کنند.

وی توضیح داد: مذاکره جزئی از اجزای فشار آمریکا است به عبارت دیگر آمریکایی‌ها مذاکره را در چارچوب قوانین بین‌المللی دنبال نمی‌کنند. نمونه آن تحریم‌های اخیر آمریکا درباره پتروشیمی و مواد حاصل از آن است که نشان می‌دهد آنها آمادگی هرگونه اجرای فشار را بر ما دارند، یعنی همزمان هویج را نشان داده و پتک را بالا می‌گیرند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اینها نشان می‌دهد که چه ترامپ و چه هر کس دیگری در مسند حاکمیت آمریکا باشد ما باید مقاومت کنیم، هرگاه مقاومت داشته‌ایم آنها عقب‌نشینی کرده‌اند و برعکس آن، فشار را مضاعف نموده‌اند. ما انقلاب کرده‌ایم تا مستقل باشیم. ملت ما یکپارچه و متحد است و باید بداند که مشکلات امروز ما به دلیل فشارهای آمریکاست و البته که ما بلدیم تحریم را مدیریت کنیم.

جمالی ادامه داد: امروز با هم به صحبت‌های مقام معظم رهبری می‌رسیم که آمریکا قابل اعتماد نیست کما این‌که اروپایی‌ها به خصوص فرانسوی‌ها هم چهره واقعی خود را نشان داده‌اند؛ این‌که همگام با آمریکا درباره‌ی ایران تقسیم کار کرده‌اند. ما ملتی مقاوم هستیم و نشان داده‌ایم که توانایی مدیریت تحریم را داریم مردم هم به انقلاب و نظام و دین‌شان پایبند هستند. می‌توانیم از این شرایط خاص عبور کنیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید