۹ تیم مغلوب گلزنی پرسپولیس در رفت و برگشت

0
11

خبرورزشی/محمدرضا شکوهی: در ادامه به بررسی عملکرد گلزنی ارتش سرخ در تقابل با ۱۵ حریف آن‌ها در لیگ هجدهم می‌پردازیم:
۱- تیم‌هایی که رفت و برگشت از پرسپولیس گل خوردند
به طرز جالب‌توجهی آمار پرسپولیس در این زمینه درخشان است و ۹ تیم مقابل سرخ‌ها هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت گل خورده‌اند و نتوانسته‌اند برابر خط حمله پرسپولیس مقاومت کنند. این ۹ تیم عبارتند از پدیده مشهد، فولاد خوزستان، صنعت نفت آبادان، نساجی مازندران، سپیدرود رشت، سایپای تهران، پیکان تهران، ماشین‌سازی تبریز و پارس‌جنوبی جم.
۲- پنج حریف محبوب پرسپولیس
در لیگ هجدهم و از میان ۹ تیمی که هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت از پرسپولیس گل خورده‌اند، ۵ تیم در مجموع ۲ بازی رفت و برگشت ۴ گل خورده‌اند تا محبوب‌ترین حریفان پرسپولیس به حساب بیایند که طی آن سرخ‌ها بیشترین گل را به آن‌ها زده‌اند. این ۵ تیم فولاد خوزستان، سپیدرود رشت، سایپای تهران، پارس‌جنوبی جم و پیکان تهران هستند که به ترتیب پرسپولیس برابر آن‌ها ۴ بر ۲ (مقابل فولاد)، ۴ بر یک (مقابل سپیدرود)، ۴ بر ۳ (مقابل سایپا)، ۴ بر یک (مقابل پارس‌جنوبی و پیکان) به برتری رسیده است.
۳- پنج تیمی که یا در بازی رفت یا برگشت از پرسپولیس گل خوردند
پرسپولیس در لیگ هجدهم مقابل ۵ تیم تنها در یک بازی رفت و یا برگشت موفق به گلزنی شد و در یکی از آن‌ها ناکام بود. این ۵ تیم استقلال خوزستان، استقلال تهران، تراکتورسازی تبریز، سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان هستند که سه تای اولی یعنی استقلال خوزستان، استقلال و تراکتورسازی تبریز در بازی رفت گل نخوردند و دو تیم اصفهانی ذوب‌آهن و سپاهان هم در بازی برگشت توانستند دروازه‌شان را بسته نگه دارند.
۴- نفت مسجدسلیمان تنها تیم بدون گل خورده مقابل پرسپولیس
در لیگ هجدهم پرسپولیس فقط مقابل یک تیم در گلزنی ناکام مطلق بود و در عین تعجب شاگردان برانکو مقابل این تیم پایین جدولی نه در بازی رفت و نه در بازی برگشت نتوانستند گلزنی کنند تا به معنای واقعی، مسجدسلیمانی‌ها یک سد محکم برابر مهاجمان پرسپولیس لقب بگیرند.
۶- گلزنی در ۲۳ مسابقه
طبق آمار از ۳۰ دیداری که پرسپولیس در لیگ هجدهم برگزار کرد در ۲۳ مسابقه خود موفق به گلزنی شد و در ۷ تای دیگر نتوانست راهی به گلزنی پیدا کند تا در این زمینه آمار حدوداً ۷۷ درصدی در میزان گلزنی در هر بازی را از شاگردان برانکو شاهد باشیم.
۷- بررسی درصدی آمار گلزنی پرسپولیس در لیگ هجدهم
در مجموع با بررسی آمار گلزنی پرسپولیس در لیگ هجدهم به این نتیجه می‌رسیم که آن‌ها در تقابل با ۱۵ تیم لیگ برتری که داشتند، توانستند در حدود ۶۰ درصد از این بازی‌ها را با گلزنی در رفت و برگشت مقابل رقیبان خود پشت سر بگذارند و سپس ۳۳ درصد از مسابقات خود را با زدن گل در یک بازی رفت و یا برگشت پشت سر گذاشتند و در آخر هم تنها در ۷ درصد از بازی‌های خود مقابل یک تیم با ناکامی در گلزنی (رفت و برگشت) روبه‌رو شدند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید