رونالد کومان هلند را بعد سال‌ها فینالیست کرد/اشتباهات فردی انگلیسی‌ها را کشت!

0
18

 در این دیدار ابتدا این شاگردان گرت ساوتگین بودند که با گل مارکوس راشفورد از روی نقطه پنالتی پیش افتادند اما در ادامه هلند توانست با ضربه سر ماتیس ده لیخت کار را به تساوی بکشد و با زدن دو گل در وقت های اضافه، راهی دیدار نهایی شود. 

انگلیس بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۴، هری مگوایر می توانست روی یک ضربه کرنر، دروازه هلند را به خطر بیندازد اما ضربه والی او از بالای دروازه یاسپر سیله‌سن به بیرون رفت.

پس از آن نوبت هلندی ها بود که یکی دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه انگلیس ایجاد کردند اما ضربات ممفیس دیپای و برگوین نتوانست قفل دروازه سه شیرها را باز کند.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد و توپ بیشتر در میانه زمین در جریان بود و کمتر موقعیت ویژه ای روی دروازه ها ایجاد می شد تا اینکه در دقیقه ۳۰، روی اشتباه ماتیس ده لیخت، انگلیس صاحب یک ضربه پنالتی شد. مدافع جوان هلندی ها که در محوطه جریمه خودی توپ را از دست داد، برای جلوگیری از گلزنی راشفورد، تکل زد و مهاجم انگلیس را سرنگون کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. خود راشفورد پشت ضربه ایستاد و برخلاف جهت حرکت سیله‌سن، توپ را وارد دروازه حریف کرد.

بازیکنان هلند می توانستند خیلی سریع کار را به تساوی بکشند اما واکنش خوب راشفورد، مانع از گلزنی رایان بابِل شد.

در دقایق پایانی نیمه اول، این انگلیسی ها بودند که عملکرد بهتری داشتند و صاحب یکی دو موقعیت نصفه و نیمه شدند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند و در نهایت این نیمه با همان یک گل به سود سه شیرها به پایان رسید.

نیمه دوم را هم انگلیس بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی چند بار تا آستانه زدن گل دوم پیش رفتند اما ضربات بازیکنان این تیم راهی به چهارچوب دروازه هلند پیدا نکرد.

در ادامه بازی متعادل تر شد و هلندی ها هم که به دنبال زدن گل تساوی بودند، چند موقعیت خوب داشتند تا اینکه سرانجام در دقیقه ۷۳ به گل تساوی رسیدند. روی ضربه کرنر دیپای بود که ده لیخت بالاتر از کایل واکر ضربه سر را زد و حساب کار را ۱-۱ کرد.

بعد از این گل، دوم تیم حملات شان را برای زدن گل برتری از سر گرفتند و در دقیقه ۸۳، انگلیس توسط لینگارد به گل دوم رسید اما داور بعد از برررسی صحنه با VAR، این گل را نپذیرفت.

چند دقیقه بعد داور مجبور شد بار دیگر از VAR استفاده کند اما این بار هم ادعای هلندی ها برای اعلام پنالتی را نپذیرفت و در نهایت بازی با تساوی ۱-۱ به پایان رسید تا کار به وقت های اضافه کشیده شود.

در وقت های اضافه، هلند شروع بهترین داشت و بعد از یکی دو موقعیت خوب در همان دقایق ابتدایی، سرانجام در دقیقه ۹۷ به گل دوم رسیدند. این بار روی اشتباه جان استونز بود که دیپای صاحب موقعیت شد اما ضربه او را راشفورد با یک واکنش سریع برگشت داد. توپ برگشتی به پرومس رسید و ضربه او بعد از برخورد به پای کایل واکر، وارد دروازه شد.

فشار حملات هلند بعد از این گل هم ادامه پیدا کرد و این تیم صاحب چند موقعیت خوب دیگر شد اما نیمه اول وقت های اضافه با همان نتیجه ۲-۱ به سود هلند به پایان رسید.

در نیمه  دوم وقت های اضافه بازی متعادل تر شد و بازیکنان انگلیس بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند اما این هلند بود که در دقیقه ۱۱۴، روی اشتباه بازیکنان انگلیس به گل سوم رسید. پاس بد مگوایر به بارکلی، با پاس رو به عقب بدتر این بازیکن همراه شد و در نهایت پرومس پاس در عرض دیپای را با یک بغل پای ساده در مقابل دروازه خالی، تبدیل به گل سوم نارنجی ها کرد.

در دقایق پایانی دو تیم صاحب یکی دو موقعیت نصفه و نیمه شدند اما توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و هلند با برتری ۳-۱ راهی فینال شد.

۴۱۴۱

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید