مدیر برنامه پاتوسی: وضعیت استقلال برای ماندن او جالب نیست

0
15

به گزارش خبرورزشی، مدیربرنامه های آیاندا پاتوسی در خصوص جدایی این بازیکن آفریقایی از تیم فوتبال استقلال تهران گفت: در کل ۲ بازیکن‌ بیشتر برای تیم‌های ایرانی نیاورده ام. شرکت ما بلژیکی است و تمام بازیکنانمان اروپایی هستند و در لیگ‌های مختلف این قاره بازی می‌کنند، اما با توجه به علاقه ام به استقلال و شرایط سخت این تیم در نیم فصل دوم با مبلغ بسیاز ناچیز ۱۰ هزار دلار برای هر ماه، پاتوسی را با این کیفیتی که دیدید به استقلال آوردیم.

او ادامه داد: خدا را شاکرم که او توانست به استقلال کمک کند و حق این تیم هم قهرمانی بود، اما به دلیل برخی اتفاق‌ها قهرمان نشد. عملکرد “ایسما گونکالوس” هم در استقلال بد نبود و روی هم رفته این ۲ بازیکن برای استقلال هشت گل زده و هشت پاس گل داده اند و عملکرد آن‌ها خوب بود. من از فتحی و خطیر گله‌ای ندارم چرا که آن‌ها مدیران پیگیری هستند که همواره می‌خواهند به استقلال کمک کنند، اما اینکه دستتان بسته باشد و نتوانید کار کنید بحثش جدا است. قرارداد ایسما با استقلال برای فصل آینده سنگین بود، اما به دلیل علاقه ام به این باشگاه قرارداد را مجانی فسخ کردم درحالیکه می‌توانستم مانند “شفر” دنبال گرفتن دست کم پول ۶ ماه این قرارداد بروم. اگر ایسما می‌ماند باید پول مرا هم می‌داد، اما برای کمک به استقلال قید پول خودم را هم زده و قرارداد او را رایگان فسخ کردم.

وی افزود: پاتوسی پیش از حضور در استقلال از تیم های عربستانی پیشنهاد داشت، اما به او گفتم استقلال هواداران زیادی دارد و مطمئن باش از حضور در ایران خوشت می‌آید. به او گفتم امسال قراردادت پایین است، اما فصل آینده قراردادت بهتر می‌شود، اما به هر حال مدیران باشگاه به دلیل مشکلات مالی نتوانستند پول او را پرداخت کنند عزیزانی که به من می‌گویید دلال و مرا عامل جدایی پاتوسی از استقلال می‌دانید باید بگویم او ۶ سال است بازیکن من است و اگر می‌خواستم مدت‌ها قبل او را به تیم دیگری می‌بردم. خیلی ها نمی‌دانستید آیاندا اسم او است یا فامیلی اش، اگر من نبودم او ۵ گل برای استقلال نمی‌زد. ما پاتوسی را راضی کردیم بماند و با مربی‌ای بزرگی که برای استقلال می‌آوریم و یک بازیکن خوب دیگر که به این تیم می‌دهیم تیم را به قهرمانی برساند، اما چه کسی راضی می‌شود بدون پول کار کند.

مدیر برنامه های این بازیکن آفریقایی ادامه داد: برخلاف ما ایرانی‌ها که تمام کارهایمان روی قول و وعده است پاتوسی عادت ندارد پولش اینگونه پرداخت شود. هیچ کدام از قول‌هایی که به او دادند عملی نشد و اکنون از دست من ناراحت است. در این ۶ سال که مدیربرنامه هایش بودم یک بار هم با همدیگر بحث نکردیم، اما این چهارماهی که به استقلال آمده ۴۰ بار بحثمان شده است. هر ۲ طرف هم مرا مقصر می‌دانند. پاتوسی می‌گوید هوای باشگاه را داری و باشگاه هم می‌گوید زیاده روی می‌کنی، به دلیل ارتباط و دوستی‌ای که با یکی از مسئولان کیپ تاون داشتم با مبلغی پیش پا افتاده او را به استقلال دادند، اما پول این باشگاه هم در زمان مقرر پرداخت نشد.

وی در پایان تصریح کرد: پرداخت نشدن پول باشگاه کیپ تاون هم تقصیر من نیست و البته فتحی و خطیر هم مقصر نیستند چراکه آن‌ها پیگیر بودند، اما مشکلات مدت‌ها قبل باشگاه هم گردن این مدیران افتاده است. من تمام تلاشم را می‌کنم اگر یک درصد احتمال ماندن پاتوسی در استقلال باشد رضایت باشگاه کیپ تاون و او را بگیرم تا در تیم استقلال بماند، اما هیچ قولی نمی‌دهم. می‌توانید رزومه من و شرکتم را بینید تا متوجه بشوید چه بازیکنانی با ما قرارداد دارند، اما باشگاهی که نمی‌تواند پول بازیکنش را بدهد می‌خواهد به من پول بدهد؟ امیدوارم برخی استقلالی‌ها کمک کنند تا مشکلات حل بشود و پاتوسی در این تیم بماند، اما وضعیت جالب نیست. به امید خدا با آمدن مربی جدید استقلال چه با پاتوسی جه بدون او قهرمان شود، اما در این مدت به من تا حدی فحاشی کردند که از بازیکن دادن به تیم‌های ایرانی پشیمان شدم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید