ماه رمضان، رسیدن به معارف الهی و سعادت را به جامعه آموخت

0
9

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: ماه رمضان به ما آموخت برای رسیدن به معارف الهی و سعادت می‌توانیم خود را برای ۱۱ ماه دیگر بیمه کنیم.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نماز عید فطر در بلوار شهید مدرس جنب مصلای امام خمینی(ره) رشت با تبریک عید سعید به تمام مسلمانان و ملت ایران به ویژه مردم ولایتمدار گیلان با اشاره به ویژگی مومنان روزه دار اظهار کرد: مومن دو مرتبه از یک سوراخ گزیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: ماه رمضان به ما آموخت برای رسیدن به معارف الهی و سعادت می‌توانیم خود را برای ۱۱ ماه دیگر بیمه کنیم.

امام جمعه رشت با تاکید بر حفظ دستاوردهای یک ماه روزه داری توسط مردم مومن، بیان کرد: حیف است انسان مدت یک ماه تلاش کند و بعد دستاوردهای آن را از دست دهد.

فلاحتی در ادامه به سخنان رهبر فرزانه انقلاب در سالگرد رحلت امام(ره) اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در رابطه با روابط سیاسی و اقتصادی در مورد آمریکا تذکر دادند.‌

وی با بیان اینکه تذکر مقام معظم رهبری برای کسانی است که در داخل نغمه رابطه با آمریکا را سر می‌دهند و تصریح کرد: ملت ایران مسلمان هستند و امامان ما به ما زندگی عزت‌مدارانه را آموختند.

نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: قرآن و سنت به ما آموخته است صورت خود را با سیلی قرمز کنید اما دست نیاز به طرف دیگران دراز نکنید.

فلاحتی همچنین با تاکید براینکه از مسئولان گیلان می‌خواهیم خود را وقف مردم کرده و به آنها خدمت کنند، یادآور شد: رشت دارای نابسمانی‌های مختلفی است و امیدوارم شهرداری که انتخاب کردند به تایید برسد.

وی بر خدمت‌رسانی به مردم توسط مسئولان شهری رشت تاکید کرد و افزود: بعضی از مسائل و مشکلات از جمله پسماند و وضعیت رودخانه‌های گوهررود و زرجوب موجب نگرانی مردم رشت شده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه از استاندار گیلان می‌خواهیم به تمام فرمانداران تذکر دهد پشت میز خود ننشسته و به روستاها بروند، اظهار کرد: زیرا اگر مسئولی نزد مردم برود بهتر می‌تواند متوجه مشکلات موجود شود.

فلاحتی به وضعیت اقتصادی کشور اشاره و اظهار کرد: از تمام مسئولان بلندپایه کشور می‌خواهیم برای وضعیت نابسمان اقتصادی جامعه تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه لجام گسیختگی در اقتصاد کشور برای مردم نگران کننده است، تصریح کرد: وضعیت کالا در بازار با توجه به افزایش روزافزون قیمت‌ها نگران کننده است و انتظار داریم متولیان امر این مشکل را برطرف کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید