از سد محکم پرسپولیس و پدیده تا محبوبیت ویژه ۴ تیم برای استقلال

0
11

خبرورزشی/محمدرضا شکوهی: سومین خط حمله برتر لیگ در تقابل با ۱۵ حریف خود چگونه عمل کرد؟ در این گزارش به عملکرد خط آتش پرمهره استقلال پرداخته ایم که خواندنش خالی از لطف نیست.
۱- تیم‌هایی که رفت و برگشت از استقلال گل خوردند
۴ تیم ذوب آهن اصفهان، نفت مسجدسلیمان، استقلال خوزستان و سپیدرود رشت تیم‌های محبوب خط حمله استقلال بودند چرا که هر ۴ تای آن‌ها هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت از آبی‌های تهران گل خوردند و نتوانستند مقابل خط حمله استقلال مقاومت کنند.
۲- سپیدرود رشت محبوب‌ترین نزد آبی‌ها
در بین این ۴ تیم سپیدرود رشت محبوب‌ترین تیم در نزد آبی‌ها بود چرا که آن‌ها در بازی رفت ۵ گل و در بازی برگشت ۲ گل از استقلال خوردند تا با دریافت ۷ گل محبوب‌ترین تیم برای آبی‌ها باشند. بعد از سپیدرود رشت دو تیم استقلال خوزستان و ذوب‌آهن اصفهان قرار دارند که در مجموع بازی رفت و برگشت هر کدام از آن‌ها ۵ گل از آبی‌ها خوردند و در آخر هم نفت مسجدسلیمان در بین این ۴ تیم قرار دارد که در مجموع ۳ گل در بازی و رفت و برگشت مقابل استقلال دریافت کرد.
۳- ۹ تیمی که یا رفت و یا برگشت از استقلال گل خوردند
۹ تیم بعدی که در این آیتم به آن اشاره می‌کنیم تیم‌هایی هستند که یا در بازی رفت و یا در بازی برگشت برای یک بار از استقلال گل خورده‌اند و یک بار هم دروازه‌شان را بسته نگاه داشته‌اند. این تیم‌ها عبارتند از تراکتورسازی تبریز، پارس‌جنوبی جم، پیکان، فولاد خوزستان، نساجی مازندران، سایپا، سپاهان اصفهان، ماشین‌سازی تبریز و صنعت نفت آبادان.
۴- پیکان؛ ضعیف‌ترین 
اما در میان این ۹ تیم اشاره شده در آیتم قبلی، پیکان ضعیف‌ترین آن‌ها بوده است چرا که آن‌ها علی‌رغم این که در بازی رفت به تساوی بدون گل رسیده بودند در دیدار برگشت ۴ بر صفر شکست خوردند تا آسان‌ترین حریف آبی‌ها در میان این ۹ تیم باشند. بعد از پیکانی‌ها نام صنعت نفت دیده می‌شود که در مجموع ۳ بر صفر مقابل استقلال بازنده شد و سپس دو تیم تراکتورسازی تبریز و فولاد خوزستان قرار دارند که هر دو آن‌ها در مجموع دو بازی رفت و برگشت مقابل استقلال به نتیجه ۳ بر یک رسیده بودند و هر کدام از آن‌ها طی ۱۸۰ دقیقه ۳ گل خورده بودند.
۵- سد محکم پرسپولیس و پدیده برابر گلزنی استقلال
و، اما در میان ۱۵ تیم و رقیب این فصل استقلال دو تیم پرسپولیس و پدیده مشهد تنها تیم‌هایی بودند که طی آن بازیکنان استقلال نه در دور رفت و نه در دور برگشت نتوانستند به گل برسند تا به معنای واقعی این دو تیم سد محکمی در برابر گلزنی آبی‌های تهران محسوب بشوند.
۶- بررسی کلی آمار گلزنی استقلال در لیگ هجدهم
در مجموع با بررسی آمار گلزنی آبی‌ها به این نتیجه می‌رسیم که این تیم در ۶۰ درصد از مسابقات خود در تقابل با ۱۵ تیم لیگ برتری حداقل در یک بازی رفت و یا برگشت موفق در گلزنی شده و سپس در حدود ۲۷ درصد از دیگر این تقابل‌هایش هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت موفق به گلزنی شده و در نهایت در حدود ۱۳ درصد از این بازی‌ها مقابل این ۱۵ حریفش ناکام مطلق در گلزنی شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید