۷ تیم شهرستانی سرمربی ندارند!

0
15

به گزارش خبرورزشی، مهم‌ترین دوران فصل فوتبال، دوران پیش از شروع بازی‌هاست به این دلیل که در این دوران، تیم با انجام تمرینات سخت و طاقت‌فرسا برای بازی‌های لیگ آماده می‌شود که از نگاه برخی تیم‌ها کم‌اهمیت‌ترین زمان تمرین است! شاید برای مدیران این تیم‌ها همین که بازیکنان پیراهن تیم را بر تن می‌کنند و ۹۰ دقیقه می‌دوند کافی است! در حالی که میزان دوندگی و میزان موقعیت‌هایی که تیم ایجاد می‌کند، مهم است. بی‌دلیل نیست که میزان دوندگی در بازی‌های لیگ برتر پایین است و میانگین گلزنی هیچ تیمی در لیگ برتر ۲ گل در هر بازی نیست و ۹ تیم هم هستند که به طور معدل در هر بازی یک گل هم نزده‌اند.
در بین تیم‌های شهرستانی که بدون سرمربی هستند تراکتورسازی مدعی قهرمانی است. نساجی مازندران و صنعت نفت پرطرفدار هستند. شاهین شهرداری بوشهر هم، چنین وضعیتی دارد که دیروز اعلام شد مدیرعاملش نیز استعفا کرده است. انتخاب سرمربی در فوتبال حرفه‌ای پیش از پایان فصل صورت می‌گیرد. پیش از اینکه بازی‌ها تمام شود اگر باشگاه بخواهد با مربی ادامه دهد به طور رسمی اعلام می‌کند و اگر نیت، جذب مربی جدید باشد در همان موقع این کار را انجام می‌دهد. در نتیجه با تعطیلی بازی‌ها تیم تکلیف خود را می‌داند و باشگاه نسبت به جذب بازیکن اقدام می‌کند چراکه سرمربی بعد از اتمام بازی‌ها به باشگاه لیست می‌دهد. در فوتبال ایران، اما قضیه برعکس است. باشگاه ابتدا بازیکن جذب می‌کند و بعد سرمربی!
این یک اصل در فوتبال است. تیم باید ۶ تا ۸ هفته در دوران آماده‌سازی با همه نفرات تمرین کند که از سوی خیلی از تیم‌ها نادیده گرفته می‌شود و نتیجه این بی‌توجهی این است که فوتبال باشگاهی در سال‌های اخیر رشد نکرده است.
وضعیت کادر فنی تیم‌های لیگ برتری در فصل ۹۹-۹۸،
۱-پرسپولیس (برانکو) ۲- سپاهان (امیر قلعه‌نویی) ۳- استقلال (؟) ۴- پدیده شهرخودرو (یحیی گل‌محمدی) ۵- تراکتورسازی (؟) ۶- ذوب‌آهن (علیرضا منصوریان) ۷- سایپا (ابراهیم صادقی) ۸- فولاد (جواد نکونام) ۹- صنعت نفت آبادان (؟) ۱۰- نساجی مازندران (؟) ۱۱- پیکان (حسین فرکی) ۱۲- پارس جنوبی جم (؟) ۱۳- ماشین‌سازی تبریز (؟) ۱۴- نفت مسجدسلیمان (؟) ۱۵- شاهین شهرداری بوشهر (؟)
۱۶- گل‌گهر سیرجان (وینگو بگوویچ).

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید