۶ نکته از دیدار سپاهان با پرسپولیس

0
11

خبرورزشی/محمدرضا شکوهی: به بهانه دیدار جذاب و پر حاشیه پرسپولیس و سپاهان چند نکته از این بازی را انتخاب کردیم که در ادامه می‌خوانید:
۱- پیغام خطای ثانیه ۲۰
هنوز به دقیقه یک بازی نرسیده بودیم که اولین خطای بازی توسط شجاع خلیل‌زاده اعلام شد و با همین خطای زودهنگام یک پیغام آشکار در رابطه با شکل بازی و تعدد خطا به هواداران و بینندگان این بازی داده شد. اتفاق و خشونت زیادی که در جای‌جای این بازی بار‌ها شاهد آن بودیم.
۲- وقتی جذابیت بازی بیشتر از حواشی‌اش بود
هر چند حواشی داخل زمین و همچنین روی سکو‌ها و بیرون از ورزشگاه بسیار زیاد بود، ولی انصافاً نمایش هر دو تیم در داخل میدان و همچنین موقعیت‌های گل زیادی که هر دو تیم در طول مسابقه ایجاد کرده بودند هم قابل توجه بود به نحوی که از بُعد فنی دیدن این بازی همه را راضی کرده بود.
۳- از گل آفساید سپاهان تا دبل پرسپولیس در تیر دروازه
هر چند این بازی تنها یک گل داشت (که البته آن هم گل به خودی بود)، ولی در جریان بازی، هم سپاهان به گل رسید که آفساید اعلام شد و هم پرسپولیس تا قبل از رسیدن به گل برتری‌اش توانسته بود دو بار تا آستانه گلزنی پیش برود، ولی هر بار به تیر دروازه کوبید تا روی توانایی‌اش به گل نرسد.
۴- این مهدی کیانی همه‌کاره
کاپیتان سپاهان به معنای واقعی کلمه یک بازیکن تمام‌عیار در این بازی بود و بار‌ها با قطع توپ‌های عالی و البته قدرت بازی‌سازی بسیار خوبش یک‌تنه تیم سپاهان را در میانه میدان به خوبی رهبری کرد و نقش عمده‌ای در خنثی کردن حملات پرسپولیس داشت و آرامش خاصی به کلیه خطوط سپاهان داده بود و البته با بیرون زدن پنالتی که به سود تیمش اعلام شده بود، تا حدودی عملکرد خوبش را زیر سؤال برد.
۵- برنامه قلعه‌نویی در نیمه اول
با توجه به ترکیب اولیه سپاهان و حضور همزمان کی‌روش و علی قربانی در خط حمله سپاهان مشخص شد قلعه‌نویی قصد دارد با استفاده از ارسال‌ها خط دفاعی پرسپولیس را دچار مشکل کند و به گل برسد؛ تاکتیکی که با نزدیک کردن این دو نفر به یکدیگر و هدف قرار دادن آن‌ها در سانتر‌ها حتی سپاهان را به گل رساند که آفساید اعلام شد و در نهایت با شروع نیمه دوم با تعویض قربانی تاکتیک سپاهان هم تغییر کرد.
۶- شجاع روی اعصاب سپاهانی‌ها
از شروع بازی شجاع خلیل‌زاده با همان خطای ثانیه ۲۰ روی پای کی‌روش استنلی و سپس درگیری با سیاوش یزدانی بدون آن که ردی از خودش به‌جا بگذارد، روی اعصاب بازیکنان سپاهان رفت و البته بدون این که خودش را به چشم داوران بیاورد، کاری کرد که بیشتر سپاهانی‌ها با خطا‌های واضح خودشان روی او یا کارت و یا تذکر جدی از داور بگیرند و در یک کلام می‌توان گفت شجاع یک‌تنه سپاهان را عصبی و خارج از کنترل کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید