پای هافبک استقلال به درگیری با هواداران پرسپولیس باز شد

0
33

درگیری ستاره استقلال و هواداران پرسپولیس در باکوبه گزارش خبرورزشی، شاید به جرأت بتوان گفت بالای ۴ هزار ایرانی چهارشنبه شب در ورزشگاه تازه‌تأسیس المپیکو باکو در جایگاه‌های مختلف حضور داشتند، طرفدارانی که پرچم استقلال، پرسپولیس، تراکتور، سپاهان و حتی شاهین بوشهر را به دست داشتند. برگزاری فینال لیگ اروپا در شهر باکو فرصت خوبی بود برای ایرانی‌های طرفدار فوتبال و به خصوص هموطنانی که ستاره‌های چلسی و آرسنال را دوست دارند تا ویزای آذربایجان را تهیه کنند و زمینی یا هوایی به پایتخت این کشور بروند و از نزدیک این ستاره‌ها و البته یکی از جذاب‌ترین شهرآورد‌های فوتبال جزیره را ببینند.
این اتفاق در نگاه اول جالب به نظر می‌رسید، اما متأسفانه در یکی از گیت‌های ورودی جنوب شرقی ورزشگاه باعث جنجالی بزرگ برای یکی از ستاره‌های استقلال و همراهانش شد.
فرشید باقری، هافبک استقلال که همراه همسرش و چند نفر از دوستان و همراهانش به باکو سفر کرده، در حال ورود به ورزشگاه بود که در گیت شش یا هفت ورودی المپیکو، ۱۵ تماشاگر ایرانی دیگر با فرشید باقری روبه‌رو شدند. به گفته یک شاهد عینی که پرچم تراکتورسازی را به دست داشت، پانزده ایرانی که همگی پیراهن قرمز پرسپولیس را پوشیده بودند و پرچم‌های سرخ‌رنگ به دست داشتند، از طریق تلفن هوشمند بازی سپاهان و پرسپولیس را مستقیم تماشا و برای سایرین گزارش می‌کردند. همان لحظه‌ای که پرسپولیس تیر دروازه سپاهان را به لرزه درآورد، این ایرانی‌های طرفدار پرسپولیس برای فرشید باقری کری خواندند و پرچم‌های سرخ را جلوی صورت بازیکن استقلال به حرکت درآوردند.
فرشید باقری ابتدا بی‌تفاوت از کنار این هواداران پرسپولیس رد شد، اما یکی از همراهان او به کری‌خوانی‌ها واکنش نشان داد و ستاره استقلال هم وسط درگیری‌ها آمد. درگیری فیزیکی مختصری بین همراه فرشید باقری و دو طرفدار پرسپولیس ایجاد شد که فرشید دخالت کرد و با ورود بقیه ایرانی‌های حاضر، از شدت این برخورد جلوگیری شد. بعد از این که طرفین آرام شدند، طرفداران پرسپولیس از باقری و همراهش دلجویی کردند، اما بعضی‌ها هم از فرشید دلخور بودند.
باور کردنی نیست، اما در حالی که خیلی‌ها منتظر بودند تیفوسی‌های فوتبال جزیره و شهر لندن به جان هم بیفتدند، طرفداران استقلال و پرسپولیس پیش چشم طرفداران چلسی و آرسنال دعوا کردند و پلیس باکو وادار به دخالت شد. در این کشمکش‌ها یکی، دو تی‌شرت پاره شد و به زنجیر طلای یکی از حاضران هم خسارت خورد، ولی فرشید باقری همراهان خودش را آرام کرد و یک ایرانی علاقه‌مند فوتبال هم مانع ادامه درگیری از جانب پرسپولیسی‌ها شد.
به درخواست همین شخص، ایرانی‌هایی که نزدیک صحنه بودند و داشتند از درگیری‌ها فیلم می‌گرفتند، فیلم‌ها را از روی گوشی تلفن همراه خود پاک کردند، اما همان تماشاگر طرفدار تراکتورسازی، فیلمی ۱۰ ثانیه‌ای از پایان درگیری‌ها را برای خبرورزشی ارسال کرد.
اگرچه این درگیری‌ها بدون بازداشت به پایان رسید و پلیس هم غیر از متفرق کردن طرفداران استقلال و پرسپولیس دخالتی در این درگیری نداشت، ولی یکی از ایرانی‌های حاضر در ماجرا که با پسرش به باکو رفته بود، گفت: «چه خوب می‌شود ستاره‌های مطرح ما به همان اندازه که رقم قراردادشان بالا می‌رود، جنبه و ظرفیت‌شان هم بیشتر شود. ما یکی، دو ساعت قبل از بازی شاهد کری‌هایی بین طرفداران انگلیسی بودیم که حرکت ما در قبال آن‌ها اصلاً به حساب نمی‌آمد. ما کاری نکردیم، فقط پرچم پرسپولیس را چرخاندیم و شعار معروف قهرمانی پرسپولیس را خواندیم که متأسفانه با واکنش تند بازیکن استقلال و همراهانش مواجه شدیم.»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید