فتاحی: با این وضعیت سوپرجام روی هواست

0
9

خبرورزشی/محمدرضا مدنی؛ سعید فتاحی مسئول کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر پیش از برگزاری دیدار‌های هفته پایانی لیگ برتر و نیمه‌نهایی این احتمال را داده بود که پرسپولیس با رسیدن به عنوان قهرمانی در هر دو جام لیگ برتر و جام‌حذفی برگزاری دیدار سوپرجام لیگ برتر را با مشکلی تازه روبه‌رو می‌کند. اینکه پرسپولیس باید با کدام تیم دیدار سوپرجام را برگزار کند و آیا اصلاً در چنین شرایطی دیدار سوپرجام برگزار می‌شود یا نه؟
در همان برهه هم در روزنامه خبرورزشی مطلبی در همین باره منتشر کرد که با بررسی موارد مشابه در لیگ‌های معتبر اروپا مشخص شد در اسپانیا و ایتالیا هر زمان این اتفاق رخ می‌دهد تیم قهرمان با فینالیست جام‌حذفی دیدار می‌کند تا تکلیف سوپرجام مشخص شود ولی در انگلیس، فرانسه و آلمان وضعیت تفاوت دارد. در این کشور‌ها قهرمان دوگانه با تیم دوم جدول رده‌بندی لیگ مصاف می‌دهد تا تکلیف سوپرجام مشخص شود.
همچنین با بررسی‌ای که از لیگ‌های معتبر کهن به‌عمل آوردیم مشخص شد در ارتباط با این موضوع در کشور‌های آسیایی ژاپنی‌ها و قطری‌ها نیز در موارد مشابه با تیم فینالیست سوپرجام برگزار می‌کنند، اما اماراتی‌ها سراغ تیم دوم لیگ می‌روند. در عربستان هم قهرمان جام ولیعهد با قهرمان لیگ و جام‌حذفی، سوپرجام را برگزار می‌کند.
به همین منظور روز گذشته با سعید فتاحی حرف زدیم تا نظرش را در این باره بدانیم که بالاخره تکلیف حریف احتمالی پرسپولیس (اگر در دیدار فینال هم برنده زمین را ترک کند) چه می‌شود.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ به خبرورزشی گفت: «قرار بود در این باره با اعضای هیئت‌رئیسه سازمان لیگ نشستی داشته باشیم. دلیلش هم این بود که در آیین‌نامه سازمان لیگ پیش‌بینی چنین اتفاقی نشده بود، اما با توجه به اتفاقاتی که در این مدت رخ داده برگزاری همین بازی هم به معضلی جدید برای ما تبدیل شده است».
فتاحی گفت: «در کشور‌های دیگر از برگزاری این دیدار درآمدزایی بزرگی به‌عمل می‌آید. نمونه اش همین اسپانیا که ۴ مسابقه اش را به عربستان برد و با پولی که از اسپانسر گرفت هزینه‌های تیم‌های شرکت‌کننده را پرداخت کرد و مقادیری هم به آن‌ها پول اضافه داد ولی اگر ما بخواهیم این بازی را برگزار کنیم قاعدتاً باید با تیم نایب‌قهرمان لیگ بازی برگزار کنیم که در چنین وضعیتی با اتفاقاتی که در اصفهان رخ داد اگر قرعه‌کشی میزبانی به اصفهان بیفتد شما می‌روید بازی را برگزار کنید؟ با این شرایط فعلاً همه چیز روی هواست تا با اعضای هیئت‌رئیسه نشستی در این رابطه برگزار کنیم».
ناگفته نماند از اولین سالی که سوپرجام در فوتبال کشورمان در سال ۱۳۸۴ برگزار و پس از ۱۱ سال وقفه مجدداً از سال ۱۳۹۵ پیگیری شد، تاکنون هیچ تیمی همزمان در لیگ برتر و جام‌حذفی قهرمان نشده و در صورت قهرمانی پرسپولیس مسئولان سازمان لیگ تازه به این فکر خواهند افتاد که چه راهکاری برای برگزاری سوپرجام بیندیشند! اتفاقی که با توجه به ادعای حرفه‌ای بودن فوتبال کشورمان تأمل‌برانگیز به نظر می‌رسد!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید