به آمبولانسی که حامل مصدومان بود، حمله کردند

0
43

به گزارش خبرورزشی، دکتر غفور راستین رئیس اورژانس اصفهان روایت‌های عجیبی از اتفاقات بعد از بازی سپاهان و پرسپولیس دارد. او در گفتگو با خبرورزشی حرف‌‎های مسعود تابش مدیرعامل سپاهان را رد می‌کند و می‌گوید تعداد مصدومان خیلی زیاد بوده است.
* آقای راستین یک آمار دقیق از مصدومان می‌دهید.
بله، ۱۴۴ نفر مصدوم داشتیم که ۲۸ نفر آن‌ها به بیمارستان منتقل شدند. بقیه هم سر پایی مداوا شدند و به خانه‌هایشان رفتند.
* تابش مدیرعامل سپاهان گفته ۳، ۴ نفر مصدوم شدند.
ما مصدومان را اعزام کردیم و در بطن درگیری بودیم. شاید ایشان فقط دیده ۳، ۴ نفر مصدوم شده‌اند!
* امکانات شما در ورزشگاه چقدر بود؟
ما ۸ دستگاه آمبولانس و دو تا هم اتوبوس آمبولانس داشتیم. ۴۰ نیرو هم حضور داشتند. متأسفانه به دو آمبولانس ما حمله کردند و آسیب زیادی زدند. با سنگ و آجر به بدنه، شیشه‌ها و آیینه‌های آمبولانس کوبیدند. فقط ۲۰ تا ۳۰ میلیون پول هر آیینه آمبولانس است. ماشین‌ها جدید و بنز هستند. خودتان می‌دانید که چقدر هزینه‌ها بالاست.
* به هر دو ماشین روی هم چقدر خسارت وارد شده؟
طبق برآورد اولیه ما خسارت ۲۰۰ میلیون تومان بوده است. نکته اینجاست که آمبولانس‌ها در خروجی ورزشگاه بودند و حتی در یکی از آن‌ها مصدوم وجود داشت. یعنی آمبولانس داشت مصدومان را منتقل می‌کرد که مورد حمله قرار گرفت.
* کار چه کسی بوده؟
نیروی انتظامی به یکسری افراد مظنون شد و بعضی‌ها هم دستگیر شدند. حالا باید ببینیم دقیقاً کار چه کسانی بوده. متأسفانه ۴ تا از بچه‌های اورژانس هم مصدوم شدند. خدا را شکر که مصدومیت‌شان جدی نبود و سر پایی مداوا شدند ولی خسارت مادی زیاد بود.
* آخر چرا به آمبولانس حمله کردند؟ نکند رنگ آمبولانس‌ها قرمز بود.
چه بگوییم؟ وقتی جوگیر می‌‎شوند دست به هر کاری می‌زنند. آمبولانس برای خدمت به مصدومان است. چرا به آن حمله می‌کنید؟ راستش روی آمبولانس‌ها خطر قرمز بود. از این به بعد یک بخشی از آمبولانس را هم زرد می‌کنیم. (خنده)
* ظاهراً چشم دو نفر هم کور شده است، درست است؟
پارگی چشم داشتیم، اما در ورزشگاه کوری نبود. شاید به بیمارستان رفتند و صدمه که زیاد بوده، چشم‌شان کور شده است. واقعاً جو بدی بود و متأسفانه علاوه بر اینکه بعضی‌ها سنگ خوردند، مورد چاقو خوردگی هم داشتیم.
* چاقو؟ در ورزشگاه؟
نه، بیرون استادیوم بود. قبل از اینکه بازی شروع شود درگیری‌ها شروع شده بود. از ساعت ۴ تا ۹ که بازی شروع شود ما نزدیک به ۷ مصدوم داشتیم که ۴، ۵ نفر را فرستادیم بیمارستان. تا دو صبح روز بعد هم درگیری‌ها ادامه داشت. متأسفانه ما دیدیم که بعضی‌ها زنجیر هم دست‌شان بود. پاره آجر هم می‌زدند. واقعاً نمی‌دانیم چرا باید این برخورد‌ها انجام شود؟ انگار یک عده فقط برای درگیری آمده بودند. با این وجود خدا را شکر می‌کنیم کسی نمرد.
* هزینه آسیب‌ها را چه کسی می‌دهد؟
واقعاً نمی‌دانیم. ماشین عکاس شما را هم آتش زدند. ماشین‌های زیادی آسیب دیدند. متأسفانه ما کارمان یک اشکال دارد. وقتی شورای تأمین می‌گوید به ورزشگاه بروید، نه قراردادی داریم و نه تفاهم‌نامه‌ای. الان هم باید در به در دنبال این بیفتیم که چه کسی خسارت ما را بدهد. ماشین‌ها بیمه هستند ولی با این اوصاف شاید ما دوباره ضرر کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید