آغاز مطالعه ایجاد منطقه آزاد اقتصادی و تجاری آستارا

0
20

نماینده شهرستان مرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی از آغاز مطالعه ایجاد منطقه آزاد اقتصادی و تجاری آستارا خبرداد.

ولی داداشی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: شهرستان مرزی بندر آستارا با ویژگی‌های منحصر بفرد خود از حمل و نقل ترکیبی ریلی، دریایی و زمینی بهره مند است و به دلیل همجواری با کشور جمهوری آذربایجان از طریق مرز زمینی، کشورهای حوزه دریای خزر از طریق مرز دریایی و اتصال به اروپا از طریق راه آهن، اقتصاد پویایی دارد که باید بیش از این در خدمت کشور باشد.

وی با بیان اینکه تردد سالانه حدود یک میلیون نفر مسافر و گردشگر داخلی و خارجی از مرز زمینی آستارا از دیگر ظرفیت هایی می باشد که نیازمند ارائه خدمات بیشتر است و باید مدنظر قرار گیرد، ادامه داد: موهبت های گردشگری آستارا از قبیل سواحل، تالاب ها، پارک های جنگلی، دهکده گردشگری تله کابین حیران، منطقه ویژه اقتصادی بندر و بازارهای متعدد، می طلبد که شرایط جدیدی را در این منطقه توریستی در غرب گیلان ایجاد کنیم.

داداشی از رایزنی برای ایجاد منطقه آزاد اقتصادی و تجاری آستارا خبر داد و افزود: تحقق این مهم یک پروسه بسیار طولانی دارد و باید با همکاری و تعامل پیگیری شود.

وی خاطر نشان کرد: نشست هایی را با رئیس سازمان مناطق آزاد داشتیم و ایشان قول دادند که فاز مطالعاتی منطقه آزاد اقتصادی تجاری آستارا آغاز شود و پس از طرح در دولت و کارگروه تخصصی و اخذ موافقت‌ها، در مجلس اقدام به رأی گیری برای ایجاد این منطقه کنیم.

نماینده آستارا در بخش دیگر سخنان خود در خصوص مطالبه ایحاد شهرک صنعتی مرزی و بین المللی با جمهوری آذربایجان از رئیس جمهور اشاره کرد و توضیح داد: در همین راستا سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان کمک کرده و موافقت اصولی و اولیه صادر و نامه های مرتبط از ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان شهرک های صنعتی کشور ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه در مرحله معرفی و جانمایی زمین با هدف استقرار هستیم، تصریح کرد: با راه اندازی این شهرک، روابط اقتصادی با کشور همسایه بیش از پیش گسترش می یابد و شاهد توسعه همه جانبه و ایجاد شغل های جدید خواهیم بود.

وی اضافه کرد: بروکراسی اداری و استعلام از ۹ دستگاه مرتبط زمان بر است و همه تلاش شهرستان و استان بر این است که این زمان کاهش یابد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید