پشت پرده ملاقات شبانه شهرک غرب؛ برانکو و تراکتور در تله!

0
24

به گزارش خبرورزشی، اولین شایعه رسانه‌ای غروب سه‌شنبه از تبریز به تهران رسید و از آنجا که گفته شده بود هوشنگ نصیرزاده هم در جلسه حضور داشته، خبرورزشی با مدیرعامل ماشین‌سازی و مشاور حقوقی مالک تراکتورسازی تماس گرفت که نصیرزاده این خبر را تکذیب کرد، اما تنها ساعاتی بعد مشخص شد جلسه بدون اطلاع و حضور نصیرزاده برگزار شده است.
شوک قبل از بازی بزرگ
سه‌شنبه شب در تبریز خیلی‌ها از ملاقات برانکو و زنوزی حرف می‌زدند، ولی هیچ‌کس خبر دقیقی از این اتفاق نداشت.  خبرورزشی هم وقتی نوشت: «یک داستان واقعی؛ جزئیات روایت ملاقات برانکو و مالک تراکتور را در روزنامه پنج‌شنبه بخوانید» بعضی‌ها تصور کردند این یک حاشیه‌سازی در آستانه بازی پرسپولیس و سپاهان است، اما شاهدان عینی می‌گویند این ملاقات واقعاً انجام شد. بهتر است اصل ماجرا را بخوانید…
ملاقات شبانه در شهرک غرب
ملاقات محمدرضا زنوزی، مالک تراکتور و برانکو، یک‌شنبه‌شب در شهرک غرب برگزار شد، در دفتر شخصی مالک تراکتور… خبر این ملاقات خیلی زود لو رفت، ولی خبرورزشی به دلیل در پیش بودن بازی حساس پرسپولیس و سپاهان به منظور جلوگیری از متهم شدن به حاشیه‌سازی و… از انتشار این خبر در روزنامه چهارشنبه خودداری کرد تا اینکه صبح همان روز برخی رسانه‌های مجازی به شکل سؤالی و با شک و تردید درباره‌اش نوشتند.
برانکو گفت مذاکره نمی‌کنم، مهاجری دعوتش کرد
پیشنهاد ملاقات و مذاکره، شنبه از تراکتور به برانکو ارائه شد. سرمربی پرسپولیس در جواب واسطه‌ای که پیشنهاد مذاکره داده بود، گفت: تا پایان بازی پرسپولیس در جام حذفی هیچ مذاکره‌ای نمی‌کنم، اما در واکنش به این جواب برانکو، تبریزی‌ها گفتند مذاکره‌ای در کار نیست و فقط قرار است یک ملاقات آشنایی باشد. برانکو هم مالک تراکتور را به خانه‌اش دعوت کرد، اما تبریزی‌ها درخواست کردند ملاقات در دفتر شخصی زنوزی و در تهران انجام شود که گویا برانکو با اصرار رضا مهاجری، سرمربی ماشین‌سازی قبول کرد به دفتر شخصی مالک تراکتور برود.
برانکو با چلنگر رفت، زنوزی با مهاجری و صادقیان
باورش سخت است که سرمربی ماشین‌سازی، برانکو را به ملاقات با مالک تراکتور دعوت کرده باشد، اما شاهدان عینی می‌گویند رضا مهاجری و صادقیان، مدیرعامل جدید تراکتور به اتفاق زنوزی در این جلسه دوستانه حضور داشتند. برانکو هم به اتفاق رضا چلنگر به این ملاقات رفت و تأکید کرد این فقط یک ملاقات دوستانه است.
تعریف برانکو از شهر تبریز، خوشحالی زنوزی از ملاقات برانکو
به گفته نزدیکان زنوزی، مالک تراکتور هم بعد از پذیرایی از برانکو تأکید کرده این ملاقات فقط جنبه آشنایی و دوستی دارد. مالک تراکتور گفته از مدت‌ها قبل دوست داشتم با شما آشنا شوم و اگر تمایل داشته باشید حاضرم در جلسه‌ای خصوصی راه‌های همکاری با هم را بررسی کنیم. رضا مهاجری هم تأکید داشته این ملاقات اصلاً رسمی نیست و هدف فقط دوستی و آشنایی است. برانکو هم از شهر تبریز و خوراکی‌هایش تعریف کرده و گفته از اینکه هر سال چند بار با پرسپولیس به این شهر زیبا و مدرن و در عین حال اصیل سفر می‌کرده، لذت برده است.
برانکو: به پرسپولیس تعهد دارم، مذاکره نمی‌کنم
شاهدان عینی می‌گویند بعد از تعارفات اولیه، مالک تراکتور تأکید می‌کند دوست دارد با برانکو همکاری داشته باشد که سرمربی پرسپولیس می‌گوید: «من در حال حاضر نمی‌توانم هیچ جوابی به شما بدهم، چون سرمربی پرسپولیس هستم و به تیم خودم تعهد دارم. اجازه بدهید بعد از پایان بازی‌های پرسپولیس در جام حذفی با هم حرف بزنیم.»
رقم رؤیایی تراکتور برای برانکو
دستمزد برانکو از پرسپولیس برای فصل جدید با بند و تبصره و آپشن و پاداش و… بالغ بر ۱/۸ میلیون دلار می‌شود و تراکتور حاضر است بدون بند و تبصره همین مبلغ را به پروفسور بپردازد و با پاداش‌ها و آپشن‌ها دریافتی برانکو را به ۲/۵ میلیون دلار برساند و این یک رقم رؤیایی است، اما سرمربی پرسپولیس به زنوزی می‌گوید طبق قواعد حرفه‌ای برای مذاکره باید تا پایان جام حذفی صبر کند.
دو اتفاق غیرمنتظره در یک ملاقات
به گفته نزدیکان زنوزی، مالک تراکتورسازی به برانکو اطمینان می‌دهد تبریز از حضور او استقبال خواهد کرد و این مربی شرایط بسیار خوبی در تبریز خواهد داشت، ولی گویا در جریان این نشست دو اتفاق غیرمنتظره رخ می‌دهد که برانکو را به هم می‌ریزد. در حالی که زنوزی و برانکو با هم قرار گذاشته بودند در صورت فینالیست شدن پرسپولیس در جام حذفی فردای فینال و در صورت حذف سرخپوشان، پنج‌شنبه شب در تهران مذاکره رسمی داشته باشند، دو اتفاق فضای جلسه را تغییر داد.
واسطه نقل و انتقالاتی برانکو را شاکی کرد
اتفاق اول ورود یک دلال به محل ملاقات بود. یک ساعتی از ملاقات طرفین گذشته و برانکو هم حسابی از مالک تراکتور خوشش آمده بود که ناگهان یک واسطه نقل و انتقالاتی وارد دفتر شخصی زنوزی می‌شود. می‌گویند برانکو با دیدن این شخص ترش می‌کند و می‌گوید: «مگر قرار نبود این فقط یک ملاقات دوستانه و خصوصی باشد؟!» مالک تراکتور توضیح می‌دهد حضور این شخص اتفاقی بوده و قرار نیست مذاکره‌ای انجام شود یا خبری به بیرون درز پیدا کند.
خبر برانکو و تراکتور به گوش قلعه‌نویی هم رسید
اما ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود. خبر ملاقات برانکو و مالک تراکتور به اصفهان می‌رسد و یکی از نزدیکان امیر قلعه‌نویی در تماس با یکی از خبرنگاران نزدیک به سرمربی پرسپولیس از او می‌پرسد آیا برانکو با تراکتور مذاکره کرده است؟ این خبرنگار با چلنگر تماس می‌گیرد و سؤال را مطرح می‌کند و چلنگر هم موضوع را با برانکو در میان می‌گذارد و سرمربی پرسپولیس عصبانی می‌شود. هرچه رضا مهاجری تلاش می‌کند جلوی بیشتر شدن سوءتفاهم را بگیرد فایده‌ای ندارد و برانکو با کنایه می‌پرسد: «شما وقتی نمی‌توانید اخبار را در دفتر شخصی خودتان حفظ کنید قطعاً در حفظ مجموعه تراکتور مشکل خواهید داشت.»
برانکو قرار مذاکره را کنسل کرد!
برانکو با عذرخواهی از مالک تراکتور، قرار ملاقات بعدی را کنسل می‌کند. او می‌گوید نمی‌تواند در باشگاهی کار کند که محرمانه‌ترین اتفاقاتش هم لو می‌رود. اصرار‌های مدیرعامل جدید تراکتور هم فایده‌ای ندارد و بمب نقل و انتقالات به همین سادگی خنثی می‌شود.
مالک تراکتور امیدوار به مذاکره خصوصی
البته مالک تراکتور همچنان امیدوار است ملاقات خصوصی دیگری با برانکو داشته باشد و سرمربی پرسپولیس را به تبریز بکشاند. او حتی دیروز به برانکو پیغام داده این بار مذاکره کاملاً خصوصی خواهد بود و آمادگی پذیرش شرایط برانکو در خصوص خلوت شدن باشگاه را دارد چراکه برانکو به او گفته بود اطراف شما شلوغ است و انگار اطرافیان‌تان با هم هماهنگ نیستند و هر کدام، تراکتور را به سمتی می‌کشند!
یک دلال می‌خواهد استراماچونی سرمربی تراکتور شود
جالب اینجاست که یکی از نزدیکان زنوزی در گفتگو با خبرورزشی این برداشت شخصی برانکو را تأیید کرد و گفت: برانکو درست حدس زده، در تراکتور هر مدیری و شخصی یک برنامه شخصی برای خودش دارد. رئیس کانون هواداران باشگاه با جواد نکونام مذاکره کرده بود، یکی دیگر از مدیران مایل است امیر قلعه‌نویی سرمربی تراکتور شود، هیئت‌مدیره باشگاه مذاکراتی با افشین قطبی داشت، نماینده باشگاه در دفتر ترکیه با عرفان بوزترک صحبت و مذاکره کرده بود، دلال نزدیک به مالک باشگاه دنبال استراماچونی است و بعضی‌ها هم در تبریز معتقدند رسول خطیبی بهترین گزینه برای تراکتور است!
تبریزی‌ها: برانکو را هوا کردند تا مربی ایتالیایی بیاورند
حالا برخی از نزدیکان تراکتورسازی احتمال می‌دهند همان شخصی که می‌خواهد استراماچونی ایتالیایی را به مالک تراکتور وصل کند، عامدانه خبر مذاکره برانکو را در فضای مجازی پخش کرده تا سرمربی پرسپولیس شاکی شود و قید همکاری با زنوزی را بزند. استراماچونی که گزینه هدایت استقلال است از سوی یک واسطه نقل و انتقالاتی به زنوزی توصیه شده است.
تراکتور به استقلال هم شبیخون زد؟
با این حساب تراکتور نه فقط به پرسپولیس که به استقلال هم شبیخون زده است. استقلالی‌ها سه‌شنبه در ترکیه با استراماچونی ایتالیایی مذاکره کردند، ولی این مربی ایتالیایی با پیشنهاد مالی بهتری از جانب نماینده تراکتور روبه‌رو شده است. البته در ترکیه به استراماچونی گفته‌اند زنوزی در طول یک فصل سه سرمربی عوض کرده و همین مسئله گزینه ایتالیایی را دچار تردید کرده است.
تلاش عرب برای حفظ پروفسور
برانکو در اصفهان بود و تا قبل از بازی مقابل سپاهان از واکنش به خبر مذاکره‌اش با تراکتور خودداری کرد. پرسپولیس، اما قاطعانه به هوادارانش اعلام کرد برانکو را نگه می‌دارد. عرب امیدوار است شنبه با برانکو و وکیل او توافق کند و این پرونده را ببندد، اما تراکتورسازی را نمی‌توان به طور کامل از این بازی کنار گذاشت. مالک تراکتور هنوز امیدوار است حداقل یک ملاقات دیگر با برانکو داشته باشد، اما نزدیکان برانکو می‌گویند: «امکان ندارد پروفسور به تبریز برود. لو رفتن یک ملاقات خصوصی چیزی نیست که برانکو راحت با آن کنار بیاید.»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید