وزیر پاکستانی: کنار ایران می‌مانیم

0
7

«علی محمد خان» به عنوان مهمان ویژه همایش روز جهانی قدس که جمعه شب از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد برگزار شد، ضمن ادای احترام به مقام شامخ حضرت امام خمینی (ره) و قدردانی از ابتکار بنیانگذار انقلاب اسلامی برای نامگذاری روز جهانی قدس، گفت: ما نباید مبارزه ملت مظلوم فلسطین در برابر اشغالگران را فراموش کنیم.
وی به ظلم و ستم‌های تحمیل شده توسط رژیم غیرقانونی صهیونیستی بر مردم مظلوم فلسطین اشاره کرد و افزود: جوامع بین المللی باید در ارتباط با برآورده شدن حقوق مردم فلسطین تلاش بیشتری از خود نشان دهند و کشورهای اسلامی نیز با حفظ یکپارچگی از مواضع فلسطینی‌ها حمایت کنند.
علی محمد خان افزود: ما قدردان جمهوری اسلامی ایران به ویژه حضرت امام خمینی (ره) هستیم که همواره برای حل وفصل مسائل مسلمانان از جمله کمک به فلسطین و حمایت از مردم رنج دیده بیت المقدس، تلاش‌های بی دریغی داشته و سعی کردند که کشورهای اسلامی را برای رسیدگی به این موضوع متحد و یکپارچه سازد.
وی با اشاره به تحولات اخیر در منطقه و تاکید بر همبستگی ملت‌های مسلمان از جمله ایران و پاکستان برای مقابله علیه توطئه‌های ضداسلامی، افزود: ما در کنار ملت شجاع و مقام‌های محترم جمهوری اسلامی ایران می‌مانیم.
وزیر امور پارلمانی تاکید کرد: باید در منطقه‌ای که ایران، پاکستان، افغانستان و دیگر کشورهای مسلمان قرار گرفته اند، جایگاه اسلام را تقویت کرده و صدای ملت‌های مظلوم را به گوش جهانیان برسانیم.
وی ادامه داد: امت اسلامی باید اختلافات خود را کنار گذاشته و یکصدا برای حمایت از ملت‌های ستم دیده جهان بپا خیزد.
علی محمد خان افزود: رژیم صهیونیستی دشمن درجه یک پاکستان است و قطعاً ما در کنار جهان اسلام پشتیبان آرمان‌های ملت فلسطین برای بیرون راندن دشمن صهیونیستی از سرزمین اشغالی خواهیم بود.
 

۶۴۲۳۱

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید