نماینده کاشان: روز قدس روز یک تفکر، اندیشه و عقیده است

0
20

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس گفت: قدس یک آرمان، تفکر و جریان عدالت طلبی برای آزادی خواهان جهان است.

به گزارش ایسنا، سیدجواد ساداتی نژاد ظهر جمعه در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: این روز یادگار بزرگ به جا مانده از امام راحل انقلاب برای تمام کسانی است که اعتقاد دارند آزادی حق بشر است و عدالت باید در جامعه جهانی مشهود باشد.

وی افزود: روز قدس یک مکتب اسلامی در مقابل استکبار جهانی است، یک سال پس از پیروزی انقلاب با هوشیاری و عمق تفکر ناب اسلامی، امام راحل آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان دفاع از انسانیت، آزادی و عدالت خواهی اعلام کردند.

وی ادامه داد: این روز توانست یک وحدت و آرمان واحدی برای فلسطین بین کشورهای اسلامی ایجاد کند و فلسطین را به نماد مظلومیت و آزادی خواهی اسلامی در صحنه جهانی تبدیل کند، آن هم در زمانی که یاس و ناامیدی بر مسمانان منطقه و جهان مستولی بود و کسی جرات دفاع از فلسطین و بیت المقدس را نداشت.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هدف اسراییل از جنگ در فلسطین و نفوذ در بین مسلمانان ایجاد نفاق و تفرقه بین جهان عرب و کشورهای عرب اسلامی بود تا بتواند به اهداف شوم خود در منطقه دست پیدا کند، اما پیروزی انقلاب اسلامی و تفکر اسلامی امام خمینی (ره) بزرگترین شکست و چون صاعقه ای بر سر اسراییل جهان خوار و ظالم بود.

ساداتی نژاد گفت: فلسطین یک جایگاه ویژه و ممتازی برای مسلمانان، مسیحیان و دیگر ادیان دارد، این کشور از نظر سیاسی، جغرافیایی دارای یکسری امتیازات خاصی است که هر از چند گاهی مورد توجه بوده و است و تفکر ایجاد کشوری صهیونیستی در این منطقه دلایل بسیاری دارد؛ که مهمترین آن ایجاد تفرقه و اختلاف در جهان عرب و کشورهای اسلامی خاورمیانه است تا آرامش و سکون را از این منطقه آسیا و دنیای اسلام سلب کنند.

وی گفت: در طول این سالها ۴ جنگ بین اعراب و اسراییل اتفاق افتاد که در هر ۴ جنگ اعراب شکست خوردند و این گونه شد که اعراب روحیه و اقتدار خود را از دست دادند و از اسراییل به عنوان یک ارتش قوی و قدرتمند در ذهن خود یاد کردند و نا امیدی جهان اسلام و خصوصاً جهان عرب را فرا گرفت تا دنبال احقاق حق خود در مقابل اسراییل نباشند.

وی افزود: اما یک اتفاق مبارک در دنیا، امید و نشاط را به دل مسلمانان، آزادی خواهان جهان و به خصوص فلسطین مظلوم بازگرداند و آن پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ و تفکر اسلام خواهی و آزادی نگری امام راحل بود، چیزی که باعث شد روز قدس را به عنوان نماد، آرمان و تفکر اسلامی در دنیا ثبت کند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید