لاریجانی: شعله محبت مردم نسبت به قدس شریف جلوی توطئه‌ها را می‌گیرد

0
10

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شعله محبت مردم و مسلمان نسبت به قدس شریف همچنان با حرارت ادامه دارد و جلوی توطئه ها را می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه تهران در روز قدس با طرح این سوال که چه خصوصیتی در این ماه است که این همه فضیلت برای آن در نظر گرفته شده است؟ گفت: شاید علت آن را بشود در حدیث معراج دید که در این حدیث آمده که خداوند فرمود ای احمد بدان که روزه، سکوت و گرسنگی را به ارث می گذارد و سکوت حکمت را به ارمغان می آورد و حکمت معرفت را و معرفت یقین را به انسان ها می دهد و چون بنده به مقام یقین برسد باکی ندارد که روزه‌داری‌اش چگونه می گذرد. این مقام، مقام رضاست و آن کس که به مقام رضا دست یابد سه خصلت مناسب دارد، یکی شغلی است که همراه با علم و معرفت باشد و دوم ذکری است که فراموشی در آن نیست و محبتی که خالص برای خالق باشد. امیدوارم این مقامات معنوی نصیب همه ملت عزیز و روزه‌داران شود.

رئیس مجلس با اشاره به روز قدس گفت: امروز روز قدس است و از ۱۶ مرداد سال ۱۳۵۸ که رهبر کبیر انقلاب جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس نام نهاد تا زمان حال، ۳۹ بار ملت عزیز در روز قدس به صحنه آمدند و از مردم مظلوم فلسطین اما شجاع، دفاع کردند و بدون تردید این ابتکار امام یک ابداع متفکرانه بود که باعث شد شعله محبت مردم و مسلمان نسبت به قدس شریف همچنان با حرارت وجود داشته باشد و جلوی توطئه ها را بگیرد.

ادامه دارد…

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید