تراکتور و اشتباهی که نباید تکرار کند

0
9

به گزارش خبرورزشی، یکی از زیبایی‌ها و جذابیت فوتبال این است که در هیچ نقطه‌ای متوقف نمی‌شود و تیمی که از رسیدن به هدف باز می‌ماند این فرصت را دارد که در ادامه و در همان بازی‌ها موفق عمل کند. تراکتورسازی فصل گذشته با نیت قهرمانی در لیگ برتر بازیکن جذب کرد و با همین ایده مربی گرفت، اما درست سر بزنگاه و در روز‌هایی که برای قهرمانی می‌کوشید باخت و این باخت تکرار شد و در پایان نه تنها شانس قهرمانی را از دست داد بلکه سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را هم به دست نیاورد.
فقط باخت به سپیدرود و حاشیه‌های این بازی باعث از دست دادن جام قهرمانی نشد! چراکه اگر بعد از این بازی، تراکتورسازی ارائه‌گر بازی‌های خوب برابر حریفان بود نتیجه می‌گرفت و حتی می‌توانست قهرمان شود.
در ادامه، اما تراکتورسازی می‌تواند برای قهرمانی در لیگ برتر برنامه‌ریزی کند، چون فوتبال ادامه دارد و در یک چشم به هم زدن فصل جدید بازی‌ها آغاز می‌شود. راه قهرمانی در لیگ برتر از عدم تکرار اشتباهات گذشته می‌گذرد. تراکتور فصل گذشته حتماً اشتباهاتی داشت که قهرمان نشد چراکه از نظر فنی یکی از تیم‌های خوب دور برگشت بود و دیدید که در دور برگشت مدعیان خوبی، چون استقلال و سپاهان را شکست داد.
بعد از عدم تکرار اشتباهات گذشته راه قهرمانی از یک انتخاب خوب می‌گذرد. تراکتورسازی فصل گذشته سه بار دست به انتخاب سرمربی زد. این بزرگ‌ترین چالش پیش روی تیم است. کمتر دیده‌ایم تیمی که در لیگ برتر قهرمان می‌شود سه بار در جریان فصل دست به انتخاب سرمربی بزند. پرسپولیس سه فصل متوالی است که قهرمان شده و در همه این فصول سرمربی تیم برانکو بود. این نشان می‌دهد یک انتخاب خوب نه تنها یک فصل بلکه سه فصل باعث قهرمانی تیم می‌شود.
تراکتورسازی در حال جذب بازیکن است. قصد دارد بعضی از قرارداد‌ها را تمدید کند و برخی از بازیکنان را کنار بگذارد. این در حالی است که هنوز سرمربی تیم انتخاب نشده است. این یک اشتباه بزرگ است. جذب بازیکن و هر کاری در حوزه فنی باید با دیدگاه سرمربی تیم باشد، چون در تیم فوتبال مرد شماره یک فنی سرمربی است. این یک اصل ساده و پیش پا افتاده در فوتبال است که در صورت عدم رعایت آن، می‌توان از قهرمانی دور شد. اتفاقی که در فصل گذشته برای تراکتورسازی رخ داد.
البته به خوبی ثابت شد نام بازیکنان و مبلغ قرارداد‌ها تضمین‌کننده قهرمانی در لیگ برتر نیستند و نمایش تیم در مستطیل سبز است که موجب قهرمانی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید