ایران صحنه حمایت مردمی از فلسطین شد/ نه بلند ملت به معامله قرن

0
16

دیار باد منجیل به نقل از مهر – گروه استان‌ها: در برخی شهرهای کشور راهپیمایی روز قدس ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه شروع شد و به همین روال تا ساعت ۱۱ و ۱۱ و ۳۰ دقیقه کم‌کم صفوف در استان‌ها و شهرهای مختلف به‌هم‌پیوسته شد تا رود خروش ملت بار دیگر جاری شود.

هرلحظه بر جمعیت شرکت‌کنندگان در راهپیمایی افزوده شد تا در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ایران اسلامی سراسر فریاد حمایت از آرمان ملت مظلوم فلسطین شود.

به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی «روز قدس امسال از هر سال مهم‌تر است چراکه آمریکا و برخی دنباله‌هایش با «معامله‌ی قرن» به‌دنبال به فراموشی سپردن مسئله‌ی فلسطین در جهان هستند که البته ناکام خواهند ماند. دفاع از فلسطین یک مسئله‌ی صرفاً اسلامی نیست بلکه وجدانی و انسانی هم هست و البته برای مسلمانان وجه شرعی و دینی هم دارد.»

حضور ملت در راهپیمایی امسال هم مثل همیشه یکپارچه بود، از شمال و جنوب گرفته تا شرق و غرب، از خزر تا خلیج‌فارس، از هامون تا ارومیه، از زاگرس و البرز تا کویر ایران؛ همه حضور و صحنه حمایت از فلسطین بود.

راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور مردم استکبار ستیز و روزه‌دار استان کرمانشاه هم‌زمان با سراسر کشور و با شعار «روز جهانی قدس، شکست معامله قرن، تثبیت آرمان فلسطین» در سینه ستبر ایران اسلامی برگزار شد.

در استان ایلام هم امسال مانند سال‌های گذشته مردم روزه‌دار، مؤمن و انقلابی باز هم شگفتی آفریده و با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز قدس به دفاع از مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین پرداختند. فریاد «نه به معامله قرن» مردم استان تهران هم در روز جهانی قدس و همگام با سایر آزادی‌خواهان جهان خواب استکبار را آشفته کرد.

ائمه جمعه اهل سنت آذربایجان غربی با حضور حضور در راهپیمایی روز قدس اعلام کردند که شکوه راهپیمایی امسال نقشه شوم معامله قرن را نقش بر آب خواهد کرد. امام‌جمعه موقت اهل سنت نقده قدس را به‌عنوان قبله اول مسلمانان جهان یادآور شد و گفت: حمایت ملت‌های مسلمان از ملت مظلوم فلسطین تا زمان آزادی کامل قدس ضروری بوده و این روز نزدیک است.

هزاران نفر از زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی هم امروز با دهان روزه و گام‌های استوار خود را به مسیر راهپیمایی روز قدس در مشهد رساندند و با مشت‌های گره‌کرده خشم و انزجار خود را از اقدامات صهیونیست‌های کودک کش به رخ عالم کشیده و برای آزادی قبله اول مسلمانان ندای آزادی سر دادند.

همدانی‌ها هم امروز همگام با مردم سراسر کشور با مشت‌های گره‌کرده و سردادن شعارهایی برگرفته از مکتب حسینی نابودی رژیم اشغالگر قدس را فریاد زدند و جلوه‌ای از حمایت فلسطین را به نمایش گذاشتند. یکی از راهپیمایان با بیان اینکه روز جهانی قدس یک ابتکار تاریخی از امام (ره) بود تا نجات فلسطین از چنگال غده سرطانی یعنی رژیم صهیونیستی را رقم بزند، گفت: امروز پس از گذشت بیش از ۴۰ سال از اقدام امام (ره) در تعیین روز قدس حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین به یک خواست جهانی تبدیل شده است.

امروز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، مردم استان قزوین نیز همپای دیگر هم‌وطنان کشورمان به خیابان‌ها آمدند تا بار دیگر با لبیک به ندای رهبر فرزانه خود، با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، رهایی فلسطینیان از زیر یوغ ستمگران را فریاد بزنند.

راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پر شور مردم شهرکرد برگزار شد و مردم در این راهپیمایی به سمت مصلای بزرگ امام خمینی (ره) این شهر حرکت و در این محل تجمع کردند. مردم گلستان همراه با مردم سایر نقاط کشور حضوری پرشور، وحدت‌آفرین و استکبارستیز در راهپیمایی روز قدس داشتند. علمای شیعه و سنی استان گلستان هم شرکت در راهپیمایی روز قدس را لبیک گفتن به‌فرمان امام راحل دانستند و تأکید کردند باید پای قدس شریف بایستیم و از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم.

امروز خیابان‌های شیراز محل تجلی حماسه‌ای دیگر از مردم متدین و انقلابی این شهر بود. راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان شکوهمندتر از هر سال دیگر برگزارشده و پیر و جوان، زن و مرد از همه اقشار جامعه در این حرکت بزرگ اسلامی شرکت کردند.

گرمای این روزهای استان خوزستان نیز مانع نشد که مردم شهرهای مختلف استان خوزستان در آخرین جمعه ماه رمضان به محل‌های برگزاری مراسم باشکوه روز جهانی قدس نیایند و فریاد «مرگ بر اسر ائیل» سر ندهند. باوجوداینکه این روزها شهرهای مختلف خوزستان گرمای هوا را تجربه می‌کنند ولی مردم روزه‌دار شهرهای سراسر خوزستان با حرارت خاصی در راهپیمایی شرکت کردند و در شرایطی بسیار سخت و با زبان روزه آزادی قدس شریف و نصرت اسلام را فریاد زدند و گرمای هوا را شرمنده شورونشاط انقلابی و اسلامی خود کردند.

مردم نصف‌جهان امروز در زیر آفتاب گرم خردادماه و با زبان روزه بار دیگر شکوه حضور خود در دفاع از قدس و مقاومت را به تصویر کشیدند و فریاد «القدس لنا» در نقش جهان طنین انداز شد. مردم کرمان در سراسر پهناورترین استان کشور از ساعت‌ها پیش از آغاز راهپیمایی روز قدس در محل این آئین حضور پیدا کردند تا بار دیگر حمایت و پشتیبانی از خواهران و برادران فلسطینی خود را نشان دهند.

راهپیمایی روز قدس تابلوی زیبایی از شعور و همدلی را ترسیم کرده و مردم دیار مازندران با حضور پرشور در راهپیمایی، برای احقاق حق و حمایت از مظلومان، نه بزرگ به معامله قرن را فریاد زده‌اند. در خیابان ۱۸ دی ساری جمعیت زیادی جمع شدند تا یک روز به‌یادماندنی را رقم زنند، یک شهروند ساروی که به همراه خانواده‌اش در مسیر راهپیمایی است به خبرنگار مهر می‌گوید: روز قدس، یک روز وحدت‌آفرین بوده و می‌تواند نمادی برای کل مسلمین جهان باشد.

امروز شهر رشت همانند سایر شهرهای کشور ایران حال و هوایی دیگر داشت، قرار بود راهپیمایی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح آغاز شود اما از همان ساعات اولیه طلوع آفتاب مردم مؤمن و روزه‌دار رشت در مسیرهای چهارگانه که از چند روز پیش از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان اعلام‌شده بود حضور پیدا کردند.

مردم انقلابی و ولایتمدار قم قبل از ظهر آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از مسیرهای ده‌گانه خود را به سمت میدان آستانه و حرم مطهر حضرت معصومه (س) رسانده و راهپیمایی روز جهانی قدس را از این مکان به سمت مصلی قدس برگزار کردند. تعدادی از اساتید حوزه و شخصیت‌های سیاسی و علمی نیز همگام با مردم ولایت‌مدار قم در این مراسم باشکوه شرکت کردند. آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی از مراجع تقلید شیعیان، امروز قسمت‌هایی از مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس در قم را همراه با مردم روزه‌دار طی کرد.

مردم متدین، خداجو، بصیر، انقلابی و روزه‌دار استان سمنان هم پیش از ظهر آدینه با حضور در راهپیمایی روز قدس بار دیگر نشان دادند که اهل حماسه‌سازی‌های بزرگ هستند و با مشت‌های گره‌کرده خود فریاد می‌زنند «فلسطین تنها نیست»…

البرزنشینان مؤمن و روزه‌دار هم‌زمان با دیگر هم‌وطنان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را به نمایش گذاشته‌اند. مردم استان دارالحماسه بوشهر بار دیگر با حضوری حماسی در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس، ایستادگی و مقاومت در مسیر مقابله با استعمار و استکبار و صهیونیسم را اثبات کردند.

امروز خیابان‌های خراسان جنوبی شاهد صحنه همدلی و وحدت مردم شیعه و سنی بود. صحنه‌ای که دشمن را بیش‌ازپیش خشمگین کرده و نسبت به برنامه‌هایش ناامید می‌کند. امروز فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در دیار «آریوبرزن» هم طنین‌انداز شد.

مرزداران و مرزنشینان روزه‌دار هرمزگانی هم‌صدا و همراه با مسلمانان کشورهای اسلامی در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافتند.

مردم یزد امروز هم‌نوا با مردم سایر نقاط میهن اسلامی، راهپیمایی روز قدس، یادگار ماندگار امام خمینی (ره) را برگزار کردند و حضوری پرشکوه در این راهپیمایی داشتند، گرمای ۳۵ درجه‌ای و زبان روزه نیز مانع حضور مردم نوع دوست یزد در راهپیمایی روز قدس نشد.

راهپیمایی روز جهانی قدس در تبریز همزمان با سراسر کشور، صبح امروز جمعه از مساجد و محلات و از هشت مسیر اصلی به طرف سه راه مصلای اعظم امام (ره) این شهر برگزار شد. در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در تبریز حضور جوانان و نوجوانان و اقشار مختلف مردمی بیشتر از گذشته به چشم آمد.

مردمان مرزدار سیستان و بلوچستان در روز قدس امسال نیز بار دیگر به همه دنیا معنی وحدت اسلامی را نشان دادند و گفتند که اگر مسلمانان با یکدیگر متحد شوند هیچ قدرتی جلودار آن‌ها نیست. در راهپیمایی روز جهانی قدس استان اردبیل قشرهای مختلفی از مردم حضور داشتند که حضور نوجوانان و جوانان و زنان و کودکان بیشتر به چشم می‌خورد تا نشان دهد که نسل آینده نیز با نفرت و بیزاری تا آزادی قدس شریف ساکت نخواهند نشست.

امروز مسیر راهپیمایی روز قدس در شهرهای استان مرکزی هم مملو از زنان و مردانی بود که آمده بودند تا از آزادی فلسطین دفاع کرده و حمایت خود را از مردم مظلوم آن نشان دهند. راهپیمایی روز قدس در زنجان و ۲۰ شهر استان و بسیاری از روستاها هم در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و زوال قطعی رژیم صهیونیستی برگزار شد.

در میان جمعیت راهپیمایان خرم‌آبادی زن جوانی را می‌بینم که دست‌نوشته‌ای را با خود آورده و «فلسطین تنها نیست» را بر روی آن حک کرده است. مشت‌های خود را گره‌کرده و فریاد مرگ بر اسر ائیل را سر می‌دهد، به گفت‌وگویی با او می‌پردازم و می‌گوید «به گفته رهبر انقلاب، معامله قرن ناکام خواهد ماند».


تصاویری از راهپیمایی روز قدس در استان‌ها

برای دیدن بقیه تصاویر اینجا و اینجا و اینجا و اینجا کلیک کنید.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید