استقلال با رحمتی مستحکم‌تر با حسینی روحیه‌دارتر

0
20

خبرورزشی/سعید شاه‌نظری؛ استقلال در لیگ برتر برای سال دوم به مقام سوم رسید و سهمیه پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرد. نتایج استقلال در فصل جاری رضایت‌بخش نبود و آن‌ها علاوه بر عدم موفقیت در لیگ برتر، در جام حذفی هم خیلی زود کنار رفتند و حتی مهم‌ترین بازی فصل را به پرسپولیس باختند. استقلال لیگ هجدهم هواداران را راضی نکرد و باعث شد سرمربی آلمانی آن‌ها اخراج شود، اما کارنامه استقلال در لیگ هجدهم یک نقطه روشن دارد و آن هم کسب عنوان بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر است. آبی‌پوشان در لیگ هجدهم تنها ۱۳ گل را دریافت کردند و رکورد ۱۴ گل خورده استقلال خوزستان و پرسپولیس را ارتقا دادند. ثبت بهترین خط دفاع لیگ بدون یک دروازه‌بان خوب و باکیفیت امکان‌پذیر نیست و استقلال امسال نه یک دروازه‌بان بلکه دو گلر باکیفیت در لیستش داشت که آبی‌پوشان را رکورددار کلین‌شیت لیگ برتر کردند. البته نقش رحمتی در این رکورد‌ها بیشتر از حسینی است و حتی آمار او بهتر از بیرانوند بود، اما نقش حسینی در برد‌های استقلال پررنگ‌تر از رحمتی است.
۱۳
استقلال با ۱۳ گل خورده رکورددار بهترین خط دفاع لیگ برتر شد که سهم حسینی ۷ و سهم رحمتی ۶ گل خورده بود.
۲
هر دو دروازه‌بان تجربه دریافت دو گل در یک بازی را داشتند و رحمتی مقابل ذوب‌آهن و حسینی در بازی با استقلال خوزستان دو گل خوردند.
۱۹
استقلال با ۱۹ کلین‌شیت بالاتر از پرسپولیس رکورددار کلین‌شیت لیگ برتر بود و رحمتی با ۱۲ و حسینی با ۷ کلین‌شیت این رکورد را ثبت کردند.
۲-۲
پرسپولیس با میانگین ۲/۰۳ امتیاز قهرمان لیگ برتر شد و این در حالی است که استقلال در زمان گلری حسینی ۲/۲ امتیاز کسب کرده و با او می‌توانست قهرمان شود. گفتنی است استقلال در حضور رحمتی ۱/۶ امتیاز کسب کرد.
۰/۳۵
رحمتی یک رکورد خیره‌کننده در لیگ برتر دارد و آن دریافت تنها ۰/۳۵ گل در هر بازی به طور میانگین است. بهترین دروازه‌بان لیگ هجدهم یعنی علیرضا بیرانوند میانگین ۰/۴۱ گل در هر بازی را دریافت کرده و رحمتی از او بهتر بود. رکورد حسینی هم ۰/۵۳ گل خورده به طور میانگین در هر بازی است.
۷۰/۶ درصد
رحمتی در ۷۰/۶ درصد از بازی‌هایی که به میدان رفته کلین‌شیت کرده و رکورددار لیگ برتر است. حسینی هم با ۵۳/۸ درصد کلین‌شیت در بازی‌ها در بهترین رکورد کلین‌شیت برای استقلال تأثیرگذار بود.
نگاهی به آمار‌ها نشان می‌دهد رحمتی نه تنها بهتر از حسینی بود بلکه از بیرانوند هم رکورد‌های بهتری را ثبت کرد و اگر به دلیل اشتباه فرشید اسماعیلی در شهرآورد و زدن پنالتی چیپ نیمکت‌نشین نمی‌شد، حالا در ۳۶ سالگی یک بار دیگر بهترین دروازه‌بان ایران معرفی می‌شد. رحمتی که گفته می‌شود شاید سال آخر حضورش در استقلال باشد می‌توانست وداع باشکوهی با این تیم داشته باشد و شاید حتی بعد از بهترین شدن، قراردادش تمدید می‌شد، اما آن پنالتی همه چیز را عوض کرد. استقلال با رحمتی کم‌تر گل خورد و خط دفاع مستحکم‌تری داشت، اما با حسینی بیشتر امتیاز جمع کرد و انگیزه بیشتری برای برد داشت. در ادامه جدول عملکرد دو بازیکن را می‌بینید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید