لاریجانی: روند اجرای پروژه‌های ورزشی رو به رشد است

0
16

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که اجرای پروژه‌های ورزشی در سطح کشور، روندی رو به رشد دارد، گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش و سلامت، امری مهم و ضروری است.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در مراسم افتتاح مجموعه ورزشی پیامبر اعظم (ص) در قم عنوان کرد: سهم استان قم به لحاظ سرانه ورزشی، پایین است و باید اجرای پروژه‌های بیشتری در توسعه زیرساخت‌های ورزشی در قم مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش و سلامت امری مهم و ضروری است. توسعه اماکن ورزشی در قم می‌تواند بخش زیادی از نیاز مردم و جوانان در افزایش سلامت و نشاط را تأمین کند.

وی اظهار کرد: اجرای پروژه‌های ورزشی در سطح کشور، روندی رو به رشد دارد و پروژه‌های ارزشمندی نیز در حوزه خدمات اجتماعی عملیاتی شده است.

لاریجانی بیان کرد: جوانان به تحقق پروژه‌های مفرح و ورزشی نیاز دارند، وزارت ورزش و جوانان در سال‌های اخیر، تعداد زیادی از پروژه‌ها و طرح‌های ورزشی را در شهرها و استان‌های مختلف دنبال کرده است.

وی گفت: خوشبختانه قوانین حمایتی در جهت توسعه فضاهای ورزشی در مجلس تصویب شده است و در برنامه ششم توسعه کشور، کمک‌های خوبی برای توسعه فعالیت‌های ورزشی در نظر گرفته شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اختصاص سهمی از درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده در راستای گسترش سرانه ورزشی در استان‌ها یکی از این رویکردهای مهم است.

وی بیان کرد: واگذاری طرح‌های نیمه‌کاره به بخش خصوصی، یکی دیگر از اقداماتی است که می‌تواند در توسعه فضاهای ورزشی اثرگذار باشد. در قم طرح‌های خوبی از طریق ظرفیت‌های قانونی به بخش خصوصی واگذار شده است.

لاریجانی اظهار کرد: به واسطه شرایط اقتصادی جامعه باید در جهت سلامت مردم، حمایت‌های جدی‌تری صورت گیرد.

وی با ابراز خرسندی از افتتاح این پروژه بیان کرد: این منطقه از جمله مناطق محروم قم است و به همین دلیل در کلنگ زنی و همچنین افتتاح این پروژه در قم حضور یافتم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید