راست می‌گویند؛ قهرمانی‌های پرسپولیس مهندسی شده!

0
19

به گزارش خبرورزشی، حسین خبیری در مورد اتفاقات حاشیه‌ای دیدار سپاهان و پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی جام حذفی گفت: فوتبال واقعا ارزش این را ندارد که یک پسر بچه چشم خود را از دست بدهد و خبرنگاری که حاصل چند سال زحماتش یک اتومبیل بوده به آن شکل با حمله هواداران اصفهانی شدید‌ترین خسارت‌ها را ببیند. ما حاضر بودیم بازی شب گذشته (چهارشنبه شب) را واگذار می‌کردیم، اما یک قطره خون از دماغ یک هوادار نیاید. فرقی نمی‌کند آن هوادار طرفدار پرسپولیس باشد یا هر تیمی دیگری. با دیدن صحنه‌هایی از اتفاقات بعد از بازی واقعا تاسف خوردیم. امیدوارم آن‌هایی که در این فوتبال مسئولیت دارند، مخصوصا مسئولان انضباطی فدراسیون فکری به حال این اتفاقات کرده و بساط این شکل رفتار‌ها را از فوتبال کشورمان جمع کنند.
وی افزود: انشالله که فوتبال ما یک روز به یک فرهنگی برسد که واقعا چنین صحنه‌هایی را از بازی‌های نبینیم. این اتفاقات فقط مردم و خانواده‌ها را از فوتبال دور می‌کند. وقتی تماشاگر در ورزشگاه امنیت جانی ندارد قطعا پدر و مادر او مانع از آمدن فرزندش به ورزشگاه می‌شود. همه ما تلاش می‌کنیم که فوتبال به نحوی برگزار شود که همه از تماشای آن لذت ببرند، اما یک عده به دنبال این هستند که ورزشگاه‌ها را ناامن کرده و هر کاری دلشان بخواهد انجام می‌دهند. آن همه خسارت و آن همه صدمه دیدگی که در ورزشگاه نقش جهان اتفاق افتاد چه کسی پاسخگوی آن است. خبرنگاری که مالش را به آن شکل از دست داده و هواداری که چشمش را از دست داده گناهش چه بوده است. امیدوارم شرایطی برگزار شود که بتوانیم برگزاری چنین بازی‌هایی را کنترل کنیم تا این همه اتفاقات تاسف‌بار را شاهد نباشیم.
حسین خبیری در رابطه با مصاحبه‌هایی که باعث تحریک هواداران اصفهانی شد، تصریح کرد: قطعا مصاحبه‌های جنجالی برخی‌ها باعث می‌شود هوادار تحریک شود. رقابت در فوتبال در بالاترین سطح انجام می‌گیرد، اما حتی کری خواندن هم باید همراه با احترام باشد. اینکه شما بیایید در مصاحبه‌های‌تان خیلی راحت به تیم حریف تهمت بزنید و بی‌احترامی کنید قطعا باعث تحریک هواداران می‌شوید. قطعا همه آن‌هایی که در بازی دیشب دچار خسارت مالی و جانی شدند دینش به گردن آن‌هایی است که با مصاحبه‌های خود و جنجال‌های‌شان هواداران را تحریک کردند. برای باشگاه پرسپولیس جان و مال هوادارانش از هر چیزی با ارزش‌تر و مهم‌تر است به این خاطر هم حاضر بودیم فینالیست نشویم، اما خونی از دماغ هواداری نیاید.‌ای کاش مسئولان، مربیان و بازیکنان یاد بگیرند که چگونه مصاحبه کنند و باعث تحریک هواداران تیم‌شان نشوند.
مشاور مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اظهارات امیر قلعه‌نویی مبنی بر اینکه قهرمانی‌های پرسپولیس مهندسی شده است، خاطرنشان کرد: اتفاقا حرف درستی می‌زنند، چون قهرمانی ما واقعا مهندسی شده است. از این جهت که در باشگاه پرسپولیس در چند سال اخیر خیلی خوب و مهندسی شده مدیریت شده است و الکی مدیریت نمی‌کنند. در مسائل فنی هم برانکو ایوانکوویچ و کادرش خیلی عالی و مهندسی شده تیمش را در چند سال اخیر در بالاترین سطح ممکن نگه داشته است. البته خدمت آقایان باید گفت برانکو مهندس نیست بلکه پرفسور است. او به جای اینکه هر روز با مصاحبه‌هایش به همه تهمت زده و از زمین و زمان ایراد بگیرد، زحمت کشیده است. کسی که میلیارد‌ها تومان دستمزد می‌گیرد نباید ناکامی خود را گردن داور، زمین، زمان، هوا و … بیاندازد. برانکو روی تیم خودش تمرکز کرده و کار ریشه‌ای انجام داده است. او به بهترین نحو ممکن کارش را در پرسپولیس انجام داد و مدیران چند سال اخیر باشگاه هم خیلی خوب کارشان را انجام دادند که الان به این افتخارات رسیدیم. آقایان هم بهتر است به جای تهمت و افترا به باشگاه‌های دیگر خودشان را اصلاح و کار درستی انجام دهند.
وی با تاکید بر اینکه کمیته انضباطی و اخلاق نباید به سادگی از کنار این مصاحبه‌ها بگذرند، عنوان کرد: در آیین نامه خیلی واضح آمده است که هیچ بازیکن و مربی حق ندارد که در مورد تیم دیگر حرف زده و تهمت و افترا بزند. توقع ما از کمیته اخلاق و انضباطی این است همان طور که نسبت به یک حرکت بازیکن تیم ما که مورد تایید خودمان هم نبود آن قدر سریع واکنش نشان می‌دهند در قبال مصاحبه‌های انجام شده و تهمت‌هایی که به پرسپولیس و مسئولان برگزاری بازی‌ها زده شد، واکنش نشان دهند. در غیر این صورت این مصاحبه‌های همچنان ادامه پیدا کرد و آن وقت است که سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. بازیکنی که در تهران هواداران پرسپولیس را تهدید کرد به اصفهان نیایند، چون امنیت جانی نخواهند داشت خیلی راحت از سوی کمیته اخلاق بخشیده شد و نتیجه‌اش این شد که جلوی دروبین تلویزیونی و ۴۰ میلیون بیننده الفاظ رکیک را بر زبان می‌آورد. امیدواریم این بار حداقل با این بازیکن برخورد جدی شود.
خبیری در پایان گفت: تا زمانی که برخورد‌ها دوگانه باشد همین اتفاقات را در بازی‌های آینده در اصفهان شاهد خواهیم بود. اگر با مربی که به زمین و زمان تهمت می‌زند برخورد جدی شود آن وقت هوادار هم کمتر تحریک می‌شود. آقایان قهرمانی پرسپولیس را مهندسی شده می‌دانند، اما اشاره‌ای به پنالتی عجیب دقیقه ۱۱۲ بازی نمی‌کنند. پنالتی که مشخص بود مهندسی شده است. جالب اینکه خود بازیکنی که روی او به زعم داور پشت دروازه روی او خطای پنالتی گرفته شده، موقع بیرون آمدن از زمین فریاد می‌زند که پنالتی صحیح نبوده است! همین داور اخیرا دیدار داماش و نیروی زمینی را قضاوت کرده بود و اشتباهات بزرگ و جنجالی در آن مسابقه داشت. همه اهالی فوتبال دیدند و آمار هم نشان می‌دهد که سپاهان از نظر فنی مقابل پرسپولیس هیچ حرفی برای گفتن نداشت و آقایانی که به ما تهمت زدند بهتر است دنبال ساختن تیم‌شان باشند و کاری را انجام دهند که برانکو به بهترین شکل در پرسپولیس پیاده کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید