جباری: کمک یک خارجی بودن بهترین اتفاق برای مجیدی است

0
19

به گزارش خبرورزشی، علی جباری ابراز امیدواری می‌کرد استقلال بتواند با انتخاب سرمربی جدید برای هوادارانش جام بیاورد. پیشکسوت استقلال به خبرورزشی گفت: من مخالف سرمربیگری فرهاد مجیدی نیستم ولی برای خودش بهتر است که کار را پله پله شروع کند تا موفقیتش قطعی باشد.
* اوضاع انتخاب سرمربی استقلال چطور پیش می‌رود؟
مدیران باشگاه درصدد هستند تا بهترین اتفاق را برای تیم استقلال رقم بزنند.
* بهترین اتفاق از نگاه شما چیست؟
مهم من نیستم، مهمتر از هر چیز نظر هواداران استقلال است که دوست دارند تیم‌شان در پایان فصل سرش را بالا بگیرد و مقتدرانه لیگ را به پایان ببرد.
* از نتایجی که استقلال در فصل گذشته گرفت راضی بودید؟
به هیچ عنوان! ما در حالی این فصل قهرمان نشدیم که فقط خودمان نخواستیم این عنوان را به دست بیاوریم. همه ابزارش را هم داشتیم. متأسفانه در دو بازی کلیدی نتیجه را دادیم و قهرمانی که در مشت‌مان بود را به رقیب تعارف زدیم.
* کدام دو بازی؟
استقلال در این فصل روبه‌روی تیم‌های بالای جدولی ضعیف ظاهر شد. چنین تیمی باید برای دوم، سومی بجنگد و واقعاً استقلالی که در این فصل داشتیم برای همین موضوع تلاش می‌کرد. این کسر شأن دارد. هر بار روبه‌روی تیم‌های بالای جدولی به میدان رفتیم امتیاز دادیم و با این وضعیتی که داشتیم عنوانی بهتر از سومی هم نصیب‌مان نمی‌شود. تیمی که فقط از رده ۵ جدول به پایین را شکست بدهد نمی‌تواند ادعای قهرمانی داشته باشد.
* استراماچونی می‌تواند این عنوان را به استقلال برگرداند؟‌
نمی‌دانم؛ من شناختی از این مربی ندارم ولی به مدیران باشگاه و دلسوزی‌شان برای استقلال اطمینان دارم. لااقل تا این لحظه که هر کاری برای بهتر شدن تیم می‌توانستند کم نگذاشتند. باید تلاش کنیم و دست به دست هم بدهیم تا استقلال جام بیاورد.
* معیار خوب بودن یک مربی برای استقلالی‌ها چیست؟
اینکه جام بیاورد. استقلال تیم کمی نیست که به امید ایستادن در جمع لیگ برتری‌ها فصل را تمام کند. ما پرافتخارترین باشگاه ایران در آسیا هستیم و از این بابت فقط قهرمانی است که می‌تواند هواداران چنین تیمی را راضی کند نه دومی و سومی!
* چه تضمینی هست که استراماچونی بتواند استقلال را قهرمان کند؟
هنوز که قرارداد این مربی با استقلال قطعی و امضا نشده است ولی به هر حال دوستان در کمیته فنی، هیئت‌مدیره و سایر کارشناسان می‌گویند مربی جوان و خوشفکری برای استقلال در نظر گرفته شده است. باید به او اعتماد کرد و فرصت داد تا پس از شناخت لازم از استقلال بتواند کار را پیش ببرد. آن وقت است که همه ما باید به او کمک کنیم.
* با سرمربیگری فرهاد مجیدی هم موافقید؟
فرهاد در این چند بازی نشان داد هنوز برای سرمربیگری پخته نشده است. نشستن روی نیمکت تیمی به بزرگی استقلال می‌طلبد که تجربیات بیشتری داشته باشید. استقلال برای فرهاد مجیدی بهترین گزینه است تا مربیگری را در آن بیاموزد ولی ابتدا باید از کمک مربیگری شروع کند تا از نزدیک فشار‌ها را لمس کند. تصمیمات مهم در دقایق حساس بازی را ببیند و بفهمد که چه کار‌هایی برای موفقیتش لازم است. بعد با قدرت روی نیمکت بنشیند. این نیمکت حق امثال فرهاد مجیدی هاست که برای استقلال زحمت کشیده‌اند.
* کمک یک خارجی بشود خوب است؟
فکر می‌کنم او در نیم‌فصل اول چیز‌های زیادی از شفر یاد گرفت و با نشستن کنار دست یک مربی خارجی دیگر می‌تواند بیش از پیش پیشرفت کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید