پنالتی سپاهان درست نبود

0
16

به گزارش خبرورزشی، حیدر سلیمانی، کارشناس داوری فوتبال کشورمان درباره قضاوت داور دیدار سپاهان – پرسپولیس در نیمه نهایی مسابقات جام حذفی گفت: زاهدی‌فرد، داور دیدار سپاهان – پرسپولیس قضاوت خوبی در این بازی داشت، گرچه در نیمه اول بازیکنان دو تیم با درگیری سعی داشتند تا تصمیمات داور را به نفع خودشان رقم بزنند، اما داور با کارت‌های پرتعداد توانست بازی را کنترل کند و در نیمه دوم با دردسر کمتری به قضاوت پرداخت.
وی ادامه داد: در دقیقه ۲۰ آفساید قربانی مهاجم سپاهان به درستی از سوی کمک داور اول اعلام شد و گل سپاهان مردود بود. همچنین در دقیقه ۳۸ اخطار به کیانی به خاطر خطای هند و جلوگیری از موقعیت حمله پرسپولیس صحیح بود و یک دقیقه بعد اخطار به شجاع خلیل‌زاده به خاطر خطای بدون توپ روی مدافع سپاهان در حین ضربه شروع مجدد صحیح بود. در ادامه این صحنه اخطار به یزدانی هم به درستی داده شد.
کارشناس داوری فوتبال کشورمان افزود: در اواخر نیمه اول و در دقیقه ۴۳ خطا روی علیپور پشت محوطه جریمه سپاهان دیده نشد و باعث خطا‌ها و درگیری بین بازیکنان دو تیم شد و در ادامه آن در دقیقه ۴۴ اخطار به ایرانپوریان به خاطر خطایی که انجام داد، درست بود.
سلیمانی افزود: در دقیقه ۶۶ بازی شوت مهدی ترابی به صورت کیانی برخورد کرد که بازیکنان پرسپولیس اعتقاد داشتند، توپ به دست برخورد کرده و پنالتی بوده است. همچنین در دقیقه ۹۸ اخراج ایرانپوریان حتماً به دلیل استفاده از الفاظ نامناسب بوده است که گزارش داور محرومیت بعدی وی را مشخص می‌کند.
وی با بیان اینکه اخراج کی‌روش استنلی به درستی انجام شد، افزود: این بازیکن هم به شدت به داور اعتراض کرد که کارت زرد گرفت و هم با حمله به بازیکن پرسپولیس روی نیمکت فنی با کارت قرمز مستقیم مواجه شد که مصداق برخورد شدید محسوب می‌شود. اخراج سروش رفیعی از روی نیمکت ممکن است به خاطر استفاده از الفاظ تحریک‌آمیز باشد که کمک داور اول به داور منتقل کرده است. همچنین در صحنه پنالتی سپاهان داور پشت دروازه اشتباه کرد، چراکه برخورد ربیع‌خواه و یزدانی طبیعی بود.
سلیمانی در پایان گفت: در کل داور توانست با کارت‌های رنگی متفاوت این بازی را کنترل کند، اما آنچه که در تصاویر تلویزیونی مشاهده شد رفتار ناشایست و الفاظ نامناسب برخی از بازیکنان بود که کمیته انضباطی حتماً باید ورود پیدا و آن‌ها را جریمه کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید