دفاع از ملت فلسطین هم جنبه انسانی دارد، هم جنبه دینی و شرعی

0
14

به گزارش دیار باد منجیل به نقل از مهر، در بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان، جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه‌ها با رهبر انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی (ره‌) دیدار کردند.

رهبر انقلاب در این دیدار اظهار داشتند: راهپیمایی روز قدس در دفاع از مردم فلسطین امسال از هرسال دیگر مهم تر است.

ایشان در ادامه افزودند: برخی دنباله‌های آمریکا برای جا انداختن معامله قرن در حال تلاشند اما آمریکا و دنباله‌هایش در این قضیه هم شکست خواهند خورد.

حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: دفاع از ملت فلسطین هم جنبه انسانی دارد، هم جنبه دینی و شرعی.

رهبر انقلاب اسلامی ادامه دادند: حرفی درباره‌ی جنجال مذاکره که حالا خارجی‌ها و روزنامه‌ها و تبلیغاتچی‌ها میگویند؛ مقصود آنها از برگشتن به میز مذاکره، مطلق «مذاکره» نیست؛ بلکه «مذاکره با آمریکا» است؛ وَالّا ما که با مذاکره با دیگران و اروپایی‌ها مشکلی نداریم.

ایشان با بیان اینکه در مذاکره با دیگران و اروپایی‌ها هم مسئله‌مان تعیین موضوع است، افزودند: ما درباره‌ی مسائل ناموسی انقلاب مذاکره نمی‌کنیم؛ درباره‌ی توانایی نظامی مذاکره نمی‌کنیم. معنی مذاکره در این مسئله، معامله است؛ یعنی از توانایی دفاعی‌تان کوتاه بیایید.

حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: مذاکره درباره‌ی این‌جور مسائل، دو کلمه است: آنها میگویند این را می‌خواهیم، ما میگوییم نه! مثل قضیه‌ی آن خواستگاری که از او پرسیدند چه شد؟ گفت همه چیز پیش رفته غیر از دو چیز: ما میگوییم دختر شما را می‌خواهیم و آنها میگویند غلط می‌کنید!

رهبر انقلاب اظهار داشتند: پس منظور اینها از مذاکره، مذاکره با آمریکا است که درباره‌ی این هم گفتیم که مذاکره نمی‌کنیم؛ علتش این است که مذاکره هیچ فایده‌ای ندارد و ضرر هم دارد. آمریکایی‌ها وقتی می‌خواهند با فشار، چیزی را در کشوری هدف قرار بدهند و مقصود خود را به دست آورند، «فشار» در اینجا برایشان راهبرد است؛ یک تاکتیک هم دارند به اسم مذاکره.

حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: فشار می‌آورند تا طرف خسته شود و بعد میگویند حالا مذاکره کنیم. این مذاکره مکمل فشار است و برای آن است که محصول فشارها نقد شود. فشار می‌آورند و بعد میگویند حالا مذاکره کنیم؛ مذاکره این است. راهبردشان مذاکره نیست؛ فشار است. مذاکره یک ذیلی است در راهبرد فشار.

ایشان افزودند: راه مقابله هم این است که طرف مقابلشان، از ابزار فشار خود استفاده کند تا فشار روی خود را کم کند. اما اگر چنانچه فریب دعوت به مذاکره را بخورد و بگوید پس احتیاجی به استفاده از اهرم‌های فشار من نیست، آن‌وقت لغزیده و رفته و این یعنی باخت قطعی.

خبر در حال تکمیل است…

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید