اسپوتنیک: ترامپ از دیدگاه بولتون درباره ایران فاصله گرفته است

0
16

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: صحبت‌های رئیس‌جمهور آمریکا در ژاپن نشان می‌دهد که او از دیدگاه‌های مشاور امنیت ملی‌اش درخصوص ایران و کره شمالی فاصله گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در جریان سفر چهار روزه‌اش به ژاپن به‌طور علنی رویکرد جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره ایران و کره شمالی را تضعیف کرد و دیدگاه‌های مثبت‌تری نسبت به روابط با تهران و پیونگ یانگ از خود نشان داد.

ترامپ در حالی که در ژاپن به سر می‌برد این طور القا کرد که با اشتیاق گزارش شده از بولتون برای براندازی نظام در ایران اتفاق نظر ندارد.

وی گفت: ایران فرصت دارد تا با همین نظام یک کشور بزرگ باشد. ما به دنبال تغییر نظام نیستیم. من تنها می‌خواهم این را مشخص کنم. ما به دنبال این هستیم که هیچ سلاح هسته‌ای نباشد.

وی همچنین در حساب توئیتر خود نوشت: کره شمالی به تازگی چند سلاح کوچک پرتاب کرده است که برخی از افراد من و دیگران را مضطرب کرد اما من، نه.

این پیام بلافاصله پس از آن منتشر شد که جان بولتون گفته بود موشک‌های بالستیک کوتاه بردی که به تازگی در کره شمالی آزمایش شده نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل بوده و ترامپ مصمم است که تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ را حفظ کند مگر اینکه این کشور بیشتر همکاری کند.

به گفته چند مقام، بولتون در محافل خصوصی نیز نشان داده که از رئیس جمهور آمریکا مأیوس شده و گفته است که ترامپ نمی‌خواهد برای تغییر در خاورمیانه کاری انجام دهد.

اما دونالد ترامپ پیش از این شایعات درباره اینکه بین او و مشاورانش اختلاف نظر وجود دارد را رد کرد و آن را محصول رسانه‌های اخبار جعلی خواند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید