قادری: حرکت‌های پرسشگرایانه دانشجویان تقویت شود

0
29

یک فعال سیاسی گفت: جا دارد تا حرکت‌های مطالبه‌خواهانه و پرسشگرایانه دانشجویان تقویت شود؛ مسئولان دلسوز باید این امر را در دانشجویان تقوبت کنند.

جعفر قادری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به انتقادات دانشجویان که در دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری بیان شد، اظهار کرد: دانشجو قشری است که نسبت به دیگر اقشار کمتر درگیر مسائل مالی، تعلقات قومی- قبیله‌ای و گرایشات سیاسی است؛ بر همین اساس روح و منش آزادی‌خواهی و مطالبه خواهی آن‌ها باعث می‌شود مناسب‌ترین قشر برای طرح دیدگاه‌های انتقادی باشند.

وی ادامه داد: همین منش آزادی‌طلبانه دانشجویان باعث شده تا واکنش‌های آنان در مقابل موضوعات مختلف از جمله مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بیش‌تر مورد قبول مردم قرار گیرد.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: این مسئله فقط منوط به این روزها نیست، بلکه در سال‌های قبل از انقلاب هم دانشجو در صف مقدم اعتراض به رژیم پهلوی و نارسایی‌های ایجاد شده توسط آنها بود. نقش دانشجویان در همه پیروزی‌های سیاسی، اجتماعی مشخص و بارز است.

قادری تصریح کرد: امروز هم کم و بیش دانشجویان فعال هستند؛ البته جا دارد تا حرکت‌های مطالبه‌خواهانه و پرسشگرایانه آن‌ها تقویت شود. مسئولین دلسوز باید این امر را در دانشجویان تقویت کنند. باید اجازه دهیم آن‌ها در حوزه‌های مهم جامعه فعال شوند؛ چرا که کاستی‌ها را به مسئولان متذکر می‌شوند و عملاً زمینه را برای بهبود اوضاع فراهم می‌کنند.

وی در پایان گفت: من فکر می‌کنم تاکید رهبری این است که دانشجویان در راستای بهبود شرایط جامعه اقدام و عمل کنند. هر کدام از افرادی که در گیر کارهای اجرایی کشور هستند تعلقات و منافع شخصی و گروهی دارند که اجازه نمی‌دهد آنها ورود جدی به موضوعات عدالت خواهی داشته باشند؛ اما دانشجو این فرصت را دارد که جدای از تعلقات مادی و مالی حرکت کند. بر این اساس خیلی اتفاق خوبی است که دانشجویان تریبون داشته باشند و بتوانند انتقادات خود را به سمع و نظر مسئولین و در رأس آنها مقام معظم رهبری برسانند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید