اختصاص ۵ درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت کنکور به مناطق سیل زده

0
17

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر سه‌شنبه به ریاست رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با تایید وزارتخانه‌های کشور و علوم، تحقیقات و فناوری و با توجه به حادثه سیل اخیر، سهمیه آزمون سراسری به مناطق سیل زده افزایش یافت.

بر این اساس اعضای جلسه تصویب کردند که ۵ درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت کنکور به مناطقی که به طور مستقیم درگیر سیل شدند، اختصاص یابد و به این ترتیب اختصاص این درصد، سهمیه افرادی را که به طور عمومی در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت می کنند، تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

تصویب کلیات سند رونق تولید در شرایط تحریم

در این جلسه با توجه به نامگذاری سال جاری به نام «رونق تولید»، کلیات سند رونق تولید در شرایط تحریم و با رویکرد اقتصاد مقاومتی به تصویب اعضای جلسه رسید و مقرر شد با تصویب ۱۰ سیاست کلی این سند، تکالیفی برای دستگاه‌های عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با محوریت «دانش مبنا» و «فرهنگ بنیان» تعیین شود.

دستگاه های مربوطه پس از تهیه برنامه اقدام،  این برنامه را در دو ستاد «راهبری نقشه جامع علمی کشور» و «راهبری مهندسی فرهنگی» به تصویب می رسانند و ظرف شش ماه گزارش عملکرد در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهد شد.

تصویب اساسنامه جایزه بین المللی ایثاردر ادامه این جلسه اساسنامه جایزه جهانی ایثار به تصویب اعضا رسید . این جایزه برای فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی ایثار، مقاومت و از خودگذشتگی در سطح جهانی اعطا می‌شود.

همچنین در این جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان، حجت‌الاسلام والمسلمین پارسانیا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی عراقی، حجت‌الاسلام والمسلمین قمی به عنوان  نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی در ستاد هماهنگی و راهبردی نقشه جامع مهندسی فرهنگی کشور انتخاب شدند.

علاوه بر این، با عضویت نماینده وزارت علوم در شورای اجتماعی کشور موافقت شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان نیز به عنوان نماینده شورای عالی در هیأت نظارت مرکزی بر تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان تعیین شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی نیز به عنوان نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیأت نظارت بر مطبوعات تعیین شد.

مخبر دزفولی و رحیم‌پور هم به عنوان نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای سیاستگذاری مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی انتخاب شدند.

در ادامه این جلسه نیز هیأت امنای دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اختیارات خود را به طور دائمی واگذار کرد و سعید رضا عاملی، محمدعلی کی‌نژاد، محمدرضا مخبر دزفولی، منصور کبگانیان و محسن قمی به عنوان اعضای کمیسیون دائمی هیأت امنای دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین شدند.

همچنین در این جلسه محمد دبیری مقدم  به پیشنهاد فرهنگستان زبان و ادب فارسی و تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، به عنوان عضو هیأت امنای فرهنگستان‌ها تعیین شد.

در این جلسه حجج الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا، احمدواعظی، سیدحسن ربانی، عبدالحسین خسروپناه، سید یوسف طباطبایی نژاد، سید مصباح عاملی، محمودرضا جمشیدی، عبدالکریم بهجت‌پور، سیدمحمود مدنی و سیدحسن میرمعزی، به عنوان نمایندگان شورای عالی حوزه  در شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شدند.

حمید محمدی و رحیمی صادق و خانم علاسوند، هم به عنوان نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای تخصصی حوزوی انتخاب شدند و حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا نیز مجددا به عنوان رئیس شورای تخصصی حوزوی تعیین شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید