شاهین، پارس جنوبی نشود

0
10

خبرورزشی/سیدحمید صادق زاده؛ شاهین یکی از تیم‌های قدیمی و ریشه‌دار جنوب کشور است. همانند نساجی مازندران در شمال و می‌تواند برای هر یک از بازی‌های لیگ برتر نزدیک به ۲۰ هزار نفر را به استادیوم بکشاند. این تیم بعد از سال‌ها دوباره به لیگ برتر صعود کرده، اما با صعود این تیم به لیگ برتر خبر‌های ناامید‌کننده در مورد شاهین شروع شد. همان‌طور که این خبر‌ها در مورد پارس جنوبی وجود داشت. با صعود پارس جنوبی به لیگ برتر گفته شد وزارت نفت به دلیل موانع قانونی نمی‌تواند حامی مالی پارس جنوبی باشد و این تیم با کوهی از مشکلات در این فصل از بازی‌های لیگ برتر دوازدهم شد، در حالی که فصل گذشته بر سکوی سوم ایستاد. حال که شاهین به لیگ برتر صعود کرده می‌گویند شهرداری نیز قادر نیست برای این تیم هزینه کند، چون قانون چنین اجازه‌ای را نمی‌دهد!
نمی‌دانیم چرا این قانون‌های بد برای فوتبال لحاظ می‌شود و از سویی قانون‌های خوب برای فوتبال اجرایی نمی‌شود که یکی از آن‌ها قانون حق پخش است. قانونی که اگر وجود داشت نزدیک به ۶۰ تا ۷۰ درصد از هزینه تیم‌ها تأمین می‌شد.
همه این‌ها به کنار، بزرگ‌ترین استخراج نفت و گاز در بوشهر انجام می‌شود و پارس جنوبی شاید بزرگ‌ترین و سودآورترین شرکت در ایران باشد، اما اینکه چرا در سال چند میلیارد تومان به بوشهری‌ها نمی‌رسد که پارس جنوبی و شاهین با شایستگی در بازی‌های لیگ برتر شرکت کنند جای تعجب است. در حالی که هزینه برای این دو تیم هزینه برای شادی و پویایی مردم دو شهر خوب جم و بوشهر است.
واقعاً حیف است شاهین بدون حامی مالی در بازی‌های لیگ برتر شرکت کند و این امکان‌پذیر نیست. همان‌طور که پارس جنوبی به خاطر مشکلات مالی از پنجم تا رده دوازدهم جدول تنزل پیدا کرده و با این وضعیت قطعاً فصل آتی جایی در تیم‌های لیگ برتری نخواهد داشت و به سرعت دسته اولی می‌شود. شاهین در ابتدای راه پارس جنوبی است. آن هم در شرایطی که تماشاگران این تیم پرشورتر هستند. فوتبال بوشهر در هویت تیم شاهین خلاصه می‌شود و از دیرباز تاکنون معرف ستاره‌های بزرگی به فوتبال کشور بوده است. امیدواریم شاهین به سرنوشت پارس جنوبی دچار نشود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید