اسم پرسپولیس به دادگاه پدیده کشیده شد

0
12

به گزارش خبرورزشی، در دهمین جلسه رسیدگی به متهمان پرونده جنجالی شرکت پدیده متهمان این پرونده با اعلام قاضی منصوری به اتهام تحصیل مال از طریق نامشروع راهی دادگاه شدند تا به جرم‌شان رسیدگی شود. متهم اصلی پرونده یعنی محسن پهلوان، در بخشی از سخنان خود در دادگاه، به موضوع خرید سهام باشگاه پرسپولیس اشاره کرد و گفت: «آقای اسماعیل وفایی ۵۰ درصد از سهام باشگاه پرسپولیس را به من فروخته و هیچ سند و مدرکی ارائه نکرده ولی خودتان بررسی کنید که بنده از ایشان هیچ شکایتی نکردم.»
وفایی هنگامی که به عنوان یکی از متهمان جهت تفهیم اتهام به جایگاه فراخوانده شد، حرف‌هایش را با این جمله آغاز کرد: «بنده به عنوان مسئول در باشگاه پرسپولیس و پدیده و همچنین در استانداری فعالیت می‌کردم، اما اصل اظهارات آقای پهلوان را تمام و کمال رد می‌کنم.» به گفته نماینده مدعی‌العموم، نامبرده تعداد ۶۰ فقره چک بدون دادن رسید از متهم محسن پهلوان دریافت و در جا‌های مختلف هزینه کرده است.
موضوع ادعای مالکیت باشگاه پرسپولیس توسط وفایی به اتفاقات اواسط دهه ۷۰ مربوط می‌شود. در آن زمان، محلوجی وزیر صنایع، معادن و فلزات که مالکیت باشگاه را در اختیار داشت، کمیته‌ای با حضور افرادی مثل عباس انصاری‌فرد، امیر عابدینی، علی میرزایی و اسماعیل وفایی راه انداخت و آن‌ها به عنوان اعضای هیئت‌مدیره و سهامدار کار را دنبال کردند. البته از اواخر سال ۷۶، وزارتخانه حمایت‌های مالی خود را کاهش داد و عابدینی همه‌کاره باشگاه شد و پس از یک سال و نیم، جنگ‌های پشت پرده شدت گرفت و مسئله فروش سهام به شکل عجیبی به راه افتاد. یکی از کسانی که مدعی بود ۴۵ درصد سهام باشگاه را خریداری کرده، همین وفایی بود که البته هیچ دادگاهی، مستندات او برای خرید سهام پرسپولیس را قبول نکرد و هر بار دست به شکایت برد، در نهایت شکست خورد. در زمان مدیریت محمد رویانیان، وفایی این بار در قالب اسپانسر با شرکت ماری براون به پرسپولیس برگشت و همان زمان از باشگاه برای دریافت لوگوی «پیروزی» شکایت کرد ولی باز هم سرخپوشان با اسناد و مدارک خود ثابت کردند این باشگاه دولتی است و سهامی ندارد که ۴۵ درصد آن به وفایی برسد. حالا متهم اصلی پرونده شرکت پدیده مدعی است ۵۰ درصد سهام باشگاه پرسپولیس، از سوی وفایی به او فروخته شده است!
باید منتظر باقی جلسات دادگاه باشیم و ببینیم در ادامه قرار است تکلیف سهام پرسپولیس چه شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید