اکبرپور: خدا آن‌هایی که دوست دارد را زودتر می‌برد

0
17

به گزارش خبرورزشی، علیرضا اکبرپور همچنان بازی های تیم محبوبش را پیگیری می کند. او در خصوص شرایط این روزهای استقلال با ما به گفتگو نشست.
* استقلال بازی تشریفاتی با امارات را برد. نظرتان چیست؟
شاید این دیدار در جدول مسابقات تشریفاتی بود ولی برای هیچ یک از دو تیم تشریفاتی نبود. همان‌قدر که ما دوست داشتیم بازی را ببریم العینی‌ها هم نمی‌خواستند بازی را به استقلال و البته فرهاد مجیدی ببازند. این جدا از مسائل سیاسی است که آن‌ها با ما دارند ولی کلاً هر دو تیم برای برد به میدان رفته بودند.
* تیم فرهاد مجیدی را در پنجمین بازی چطور ارزیابی کردید؟
طبیعی است مربی بازی به بازی بهتر با تیمش کار کند. اتفاقاً خوب شد بازی با العین آخرین دیدار استقلال بود، چون فکر می‌کنم این دیدار برای خود فرهاد هم اهمیت بالایی داشت و نمی‌خواست روبه‌روی تیم سابقش نتیجه را واگذار کند.
* خودتان انتظار این برد را داشتید؟
بله! هم از انگیزه‌های فرهاد خبر داشتم و هم اینکه بعد از نتایجی که در این دو، سه سال برابر العین برای استقلال رقم خورده بود حتم داشتم بچه‌های تیم دنبال یک فرصت هستند که العین را در خانه اش شکست بدهند و تلافی نتایج قبلی را بکنند.
* بازیکنان تیم چطور بودند؟
همه به وظایف‌شان خوب عمل کردند.
* قائدی را در این دیدار چطور دیدید؟
این بازیکن فوتبال خوبی بازی می‌کند. هم تکنیکی است و هم جرأت رویارویی با بازیکن حریف را دارد و بدون واهمه بازی می‌کند. این رمز موفقیت او است که خیلی خونسرد بازی می‌کند. اگر بیشتر تمرین کند و باز هم سربالاتر بازی کند می‌تواند جایگاه خوبی در ترکیب تیم استقلال پیدا کند.
* چه شد فرهاد به او اعتماد کرد؟
مجیدی دوست دارد به جوان‌تر‌ها بازی بدهد. او هم خودش در اوج جوانی در استقلال بازی کرد و توانست فوتبالش را به همه نشان بدهد. قطعاً با قائدی حرف زده و متوجه شده که او چقدر انگیزه دارد. او درون محوطه هجده قدم خوب نفوذ می‌کند و اتفاقاً یک پنالتی هم گرفت. اگر بیشتر تمرین کند و قدر خودش را بداند ظرف یکی، دو سال بعد می‌تواند بهترین اتفاقات را در زندگی فوتبالی اش تجربه کند.
* در خط هافبک و دفاع تیم را چطور ارزیابی کردید؟
خوب بودند. استقلال بهترین تیم لیگ برتر در بحث دفاعی است. ساختار خوبی در دفاع تیم جا افتاده که اگر عناصرش برای فصل بعد حفظ شوند این نفرات با تجربه بیشتر و شرایط بهتری در لیگ سال آینده کنار هم خواهند بود.
* استقلال فصل موفقی داشت؟
برای این موضوع باید شرایط تیم را دقیق بررسی کرد. استقلال اول فصل ۵ مهره اصلی اش را از دست داد. یارگیری خوبی در نیم‌فصل اول نداشت و خارجی‌هایش به کار تیم نیامدند. با این همه کسب سهمیه آسیایی کار کمی نبود. البته ما دوست داشتیم استقلال لااقل یک جام بگیرد.
* دیروز سالگرد درگذشت ناصر حجازی بود. حرفی درباره اش ندارید؟
واقعاً جای ناصرخان در فوتبال امروز ما خالی است. او یکی از مربیان خوب من در دوران بازی‌ام بود. دوستش داشتم و هرگز کار با او را فراموش نمی‌کنم. قطعاً او زود از بین ما رفت و می‌توانست همچنان در سطح اول فوتبال ایران مربیگری کند. خدا آن‌هایی که دوست دارد را زودتر می‌برد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید