باقری: به خاطر داوری ها، چهارمین جشن قهرمانی پیاپی از ما دریغ شد

0
11

به گزارش خبرورزشی، کریم باقری به عنوان تنها عضو کادرفنی ایرانی نیمکت پرسپولیس در کنار برانکو ایوانکوویچ از افسوس بزرگ خود در عدم صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا می‌گوید و اینکه هدف او سرمربیگری سرخ‌ها نخواهد بود. او در گفتگو با پیروزی صحبت‌های جالبی مطرح کرده که در ادامه می‌خوانید.
خب امسال شرایط صعود از گروه بهتر از سال قبل بود. اگر کمی از طرف اتفاقات داوری با نامهربانی‌های متعدد مواجه نمی‌شدیم، بدون شک الان جزو ۲ تیم صعود کننده گروه‌مان بودیم. حالا با بیان این مطلب نمی‌خواهم توجیه برای صعود نکر‌دن مان بیاورم. اشتباهات داوری در فوتبال امری طبیعی است که شامل همه تیم‌ها می‌شود. یک روز این اتفاق به ضرر و روزی دیگر به سود یک تیم تمام می‌شود.
باقری درباره نمایش باکیفیت پرسپولیس برابر السد و ناکام در صعود و حسرت بزرگ آن‌ها می‌گوید: بله خب این دوره از بد حادثه ضرر داوری در این رقابت‌ها برای ما بود. متأسفانه با وجود ارائه بازی‌های خوب، از صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی باز ماندیم. فوتبال همین است. بالا و پایین زیاد دارد. قسمت نشد نتایج فصل قبل‌مان را تکرار کنیم. اما خب توانستیم با یک نمایش خیلی خوب از فوتبال برابر تیم قدرتمند السد، وداع خوبی با لیگ قهرمانان‌آسیا داشته باشیم.
وی درباره خداحافظی و پایان راه ژاوی در این بازی می‌گوید: به شخصه خیلی خوشحال شدم که بازیکنی مثل ژاوی در ایران و در برابر پرسپولیس و در ورزشگاه آزادی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. این افتخار بزرگی برای فوتبال ایران، برای باشگاه پرسپولیس و علاقه‌مندان به فوتبال در ایران بود که شاهد چنین اتفاق بزرگی باشند
باقری دربراه تاثیرگذاری این بازیکن در ترکیب السد طی این مدت می‌گوید: ژاوی یکی از بهترین بازیکنان سال‌های اخیر جهان فوتبال بوده است. برای هر بازیکنی از ما که با این بازیکن تنه به تنه شده، کلاس فوتبالی‌اش بالاتر رفته است. ژاوی از یک مکتب خاص فوتبال جهان در ترکیب السد در این سال‌ها چندبار برابر پرسپولیس قرار گرفت. او یک الگوی فنی و اخلاقی کامل برای فوتبالیست‌های ایرانی است.
وی درباره استقبال کم هواداران از این بازی و در مراسم خداحافظی ژاوی گفت: فکر می‌کردم جمعیت بیشتری برای این بازی به ورزشگاه بیایند. چون این اولین بازی‌مان بعد از قهرمانی در لیگ‌برتر بود و آخرین بازی خانگی‌مان در این فصل انجام می‌شد و البته بازی خداحافظی یکی از بهترین فوتبالیست‌های جهان در سال‌های اخیر بود.
باقری درباره هت تریک قهرمانی پرسپولیس نیز گفت: از زمانی که برانکو سکان هدایت پرسپولیس را به دست گرفته، سال به سال کیفیت فنی تیم بهتر شده و روند صعودی داشته است. نگه داشتن تیمی با شرایط پرسپولیس طی ۴ سال کار سختی است که به سادگی میسر نشده است. همه می‌گویند هت‌تریک قهرمانی؛ در صورتی که همان سال اول حضور برانکو نیز ما شایسته کسب عنوان قهرمانی بودیم که روز آخر با تفاضل گل کمتر دوم شدیم. اگر تنها یکی از اشتباهات داوری به ضرر ما صورت نمی‌گرفت، الان چهارمین قهرمانی متوالی‌مان را جشن می‌گرفتیم.
وی در خصوص علل موفقیت‌های متوالی پرسپولیس در سال‌های اخیر نیز اینطور توضیح می‌دهد: کار سختی را از روز اول حضور برانکو داشتیم. ثبات در کادرفنی تیم این شرایط را فراهم کرد که سرمربی تیم زوایای پنهان و پیدای کار را ارزیابی و پایه‌های شکل‌گیری یک تیم منسجم را به مرور بنا بگذارد. کل مجموعه پرسپولیس از مدیریت باشگاه تا اعضای کادرفنی، بازیکنان، گروه پشتیبانی، کادر پزشکی و ماساژورها، همه دست به دست هم دادند تا این نتایج خوب و موفقیت‌های پیاپی رقم بخورد. ضمن این که قوی‌ترین پشتوانه روحی تیم، هواداران بودند که با حمایت‌های همیشگی خود، انگیزه مضاعفی به تیم می‌دادند تا با گرفتن نتایج مناسب، پاسخ لطف و محبت و حمایت‌های این عزیزان را بدهیم.
باقری درباره اینکه علیرغم محبوبیتش هیچگاه به دنبال جایگاه در پرسپولیس نبوده اینطور واکنش نشان داد: فکر می‌کنم هر کسی باید در حیطه کاری خودش فعالیت داشته باشد. هیچ‌وقت خودم را در این جایگاه سرمربیگری پرسپولیس ندیده‌ام. در تمام سال‌هایی که در کادرفنی حضور داشته‌ام، چه با علی دایی و چه در این چندسال که برانکو سرمربی پرسپولیس است، تنها بر حسب کار‌هایی که از من خواسته شده، فعالیت کرده‌ام. هیچ‌وقت در کار کسی دخالت نکرده‌ام. تنها وظایفی که به من واگذار شده را انجام داده‌ام. هیچ‌وقت هم دنبال سرمربیگری پرسپولیس نبوده‌ام. خودم را بالاتر از کسی قرار نداده‌ام. اگر بودم به این دلیل بوده که از من خواسته‌اند باشم. زمانی هم که نبوده‌ام برای موفقیت تیم دعا کرده‌ام. حالا چه در پرسپولیس باشم و چه نباشم، دوست دارم پرسپولیس بدون حاشیه به راهش ادامه بدهد.
عضو کادرفنی پرسپولیس درباره انتقادات و حواشی درباره حمایت از این تیم گفت: این رفتار‌ها و کار‌ها و صحبت‌هایی است که همیشه در فوتبال ما بوده است. زیاد کاری به این صحبت‌ها ندارم. ما تمام تلاش‌مان برای موفقیت را درون مستطیل سبز انجام می‌دهیم. کسی که می‌آید و این اتهامات را مطرح می‌کند، اگر مدرک و سند محکمه‌پسندی دارد، بیاید و نشان بدهد. حرف را که همه می‌توانند بزنند. مهم این است که برای ادعاهای‌شان مدرک و سند داشته باشند. به این ترتیب همه آگاه می‌شوند. داوری‌ها این فصل هم به سود و هم به ضرر همه تیم‌ها بوده است. ما در این چند سال اخیر با تلاش خودمان بوده که به موفقیت‌های متعدد رسیده‌ایم. حالا هم ایرادی ندارد، این عزیزان هرچه‌قدر می‌توانند و دوست دارند، پشت سر پرسپولیس صفحه بگذارند و حرف بزنند.
وی درباره بازی با سپاهان گفت: به طور مسلم اگر بازیکنان و مربیان ۲ باشگاه در خلال مصاحبه‌های‌شان در این فاصله زمانی تا روز بازی دقت به خرج بدهند که صحبتی با هدف تحریک هواداران تیم مقابل انجام ندهند و تنها در مورد تیم خودشان صحبت کنند، می‌توان فضای سکو‌ها را بهتر مدیریت کرد. کُری خواندن برای رقیب ایرادی ندارد. اما به این شرط که توهینی در کار نباشد. متأسفانه در شبکه‌های اجتماعی موارد مطرح می‌گردد که نتیجه‌اش به سکو‌ها کشیده می‌شود. باید از بروز این مسائل جلوگیری کرد. طرفدار فوتبال با صرف هزینه می‌آید به ورزشگاه تا یک بازی خوب را به تماشا بنشیند. این که اتفاقی زشت و تلخ روی سکو‌ها شکل بگیرد، به هیچ‌وجه مورد تأیید کسی نیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید