قربانی: چرا همه دنبال مربی خارجی هستند؟

0
59

به گزارش خبرورزشی، پیروز قربانی به کارنامه فوتبالی استقلال در فصل ۹۸-۹۷ نمره قبولی داد.
* از عملکرد استقلال در فصلی که گذشته رضایت داشتید؟
تیم در نهایت سوم شد، تیمی که در ابتدای فصل آن بلا‌ها بر سرش آمد؛ بازیکنان اصلی اش یا رفتند یا نماندند! بالا و پایین هم که کم نداشتند. با کلیاتی که از استقلال در این فصل دیدیم باید گفت نتیجه اش خیلی هم خوب بود.
* ولی تیم جامی نگرفت؟!
قرار نیست هر سال استقلال جام بگیرد. پارسال همین روز‌ها قهرمان جام حذفی شده بود ولی به نظر خودم که فکر نمی‌کردم سهمیه هم بگیرد نتیجه اش خوب بود. شاید اگر در دیدار برابر تیم‌های صدر جدولی نتایج بهتری می‌گرفت قهرمان هم می‌شد.
* در بحث یارگیری باید به فکر ترمیم کدام پست‌ها باشند؟
به نظر من اول باید تکلیف سرمربی تیم را روشن کنند. وقتی سرمربی باشد می‌داند می‌خواهد با چه سبکی بازی کند و بعد براساس برنامه اش یارگیری می‌کند. یکی تأکیدش را روی دفاع بستن می‌گذارد و یکی هافبک و هجومی! البته مهم این است که می‌خواهید تیم را برای قهرمانی ببندید یا بودن در کورس قهرمانی!
* مربی داخلی خوب است یا خارجی؟
فعلاً که همه به مربی خارجی رأی می‌دهند ولی من معتقدم در همین ایران خودمان مربیان خوبی داریم که می‌توانند در استقلال کار کنند. اگر قرار بر جذب خارجی است نباید با به خدمت گیری یک مربی معمولی صرفاً برای آرام کردن سکو‌ها به این موضوع بسنده کرد، چون اتفاق مهمی نمی‌افتد.
* یعنی در چه سطحی؟
یک مربی با قیمت و کارنامه معقول. کسی که بتوان به او اعتماد کرد و البته یکی، دو فصل به او فرصت داد. ثبات در کادر فنی تیم پرسپولیس نتیجه اش چه شد؟ یک نایب‌قهرمانی و سه سال پشت هم قهرمانی. صبر داشتن لازمه فوتبال است که ما نداریم.
* با نفراتی که در استقلال هستند می‌توان راهی لیگ بعد شد؟
اگر در فصل بعد دنبال قهرمانی هستیم باید ۴ یا ۵ بازیکن خیلی خوب جذب تیم شوند. البته بازیکنانی که امروز در استقلال هستند همگی قابل احترامند ولی نباید تصور شود با فکر جوانگرایی در استقلال می‌توان همه کار کرد.
* وقتی تیم سرمربی ندارد چه کسی یارگیری کند؟
فرهاد مجیدی و بیژن طاهری. این‌طور که باشگاه اعلام کرده هر دو یا حداقل یکی از آن‌ها فصل بعد باید کنار سرمربی خارجی باشند. پس می‌دانند تیم در چه پست‌هایی بازیکن نیاز دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید