آزادی بیش از ۳۰۰۰ زندانی جرائم غیرعمد توسط ستاد دیه کردستان

0
59

مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: از سال ۱۳۸۰ که ستاد دیه کار خود را در استان کردستان آغاز کرده است تاکنون بیش از سه هزار زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد شده‌اند.

به گزارش ایسنا، اسحاق ابراهیمی در جمع فرماندار و رؤسای اصناف و اتحادیه‌های مختلف شهر سنندج اظهار کرد: در جشن گلریزان سال گذشته اصناف و بازاریان حمایت‌های بسیار خوبی را داشتند و این حمایت‌ها زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد در استان را فراهم کرد.

وی اسدالله لاجوردی رئیس سازمان زنداهای وقت را بنیانگذار ستاد دیه در سال ۱۳۶۰ در کشور دانست و افزود: در استان کردستان نیز در سال ۱۳۸۰ و با همت جمعی از مسئولان و خیرین استان، ستاد دیه کار خود را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون این ستاد در کردستان بیش از سه هزار زندانی جرایم غیرعمد را از زندان آزاد کرده است.

نایب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان، عملکرد این ستاد مردمی در استان را در سال گذشته بیش از ۱۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با این مبلغ که شامل کمک‌های بلاعوض ستاد دیه، وام بانک‌های عامل، گذشت شکات و … بوده است در سال گذشته ۲۰۱ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند که ۱۹۵ نفر از آنان مرد و شش نفر دیگر زن بودند.

محمدابراهیم زارعی، فرماندار شهرستان سنندج نیز در این جلسه اظهار کرد: خوشبختانه بازاریان سنندج همواره حضور پر رنگی از خود در امور خداپسندانه نشان داده‌اند که قطعاً در جشن گلریزان و کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نیز این حضور را به تماشا خواهیم نشست.

وی همت کردستانی‌ها در امور خیرخواهانه را مثال زدنی دانست و عنوان کرد: بسیاری از زندانیان جرایم غیرعمد افرادی هستند که ناخواسته و صرفاً به دلیل مشکلات و نوسانات اقتصادی که دامنگیر کل جامعه شده است روانه زندان شده‌اند و قطعاً در این راستا بازاریان با بینش و درک عمیقی که از این موضوع دارند تمام تلاش خود را در راستای کمک به آزادی این افراد از زندان انجام خواهند داد.

شایان ذکر است که در پایان این مراسم تمامی رؤسای اتحادیه‌ها و اصناف مختلف شهر سنندج آمادگی خود را جهت حضور در جشن گلریزان اعلام کردند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید