قائم مقام ستاد دیه کشور: ۸۰۰۰ زندانی را آزاد کردیم

0
43

 علی مهربان شامگاه دوشنبه در در جشن گلریزان آزادسازی جرایم غیرعمد استان سمنان که در سمنان برگزار شد با بیان اینکه در سال گذشته ستاد دیه مردمی کشور، توانست به کمک مردم نیک اندیش و خیر ایران اسلامی هفت هزار و ۹۳۲ نفر زندانی جرایم غیر عمد را آزاد کند، ابراز کرد: امسال نیز به برکت ماه مبارک رمضان امیدواریم بتوانیم به آزادی بیش از هزاران زندانی امیدوار باشیم.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه مبارک و ماه مهمانی خداوند متعال است و امیدواریم در این ماه با کمک و حضور خیران شاهد آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در کشور باشیم، ابراز کرد: ۱۵ هزار و ۹۷۷ میلیارد ریال میزان بدهی زندانیان جرایم غیر عمد سال گذشته بود که توسط مردم پرداخت شد.

قائم مقام مدیرعامل و معاون مالی و اداری ستاد دیه کشور با بیان اینکه ۶۶۹ نفر از مجموع تقریباً هشت هزار زندانی آزاد شده به دلیل بدهکار دیه و مابقی محکوم ‌مالی بودند، بیان کرد: ۴۸ درصد این مبالغ توسط ‌خود شکات به رضایت منجر شد که کمک بسیار خوبی برای آزادی زندانیان جرایم مالی بود.

مهربان با بیان اینکه هم اکنون هشت هزار و ۴۰۹ زندانی در کشور وجود دارد که مشمول قوانین و مقررات ستاد دیه کشور قرار می‌گیرند، ابراز داشت: از این تعداد ۱۳۱ نفر زندانی جرایم حوادث رانندگی، ۵۶ نفر حوادث کارگاهی، ۵۶ نفر محکومیت‌های شبه عمد هستند.

وی با اشاره به ضرورت ترویج سنت حسنه گلریزان برای زندانیان بدهکار، افزود: شش هزار و ۲۶۹ نفر بدهکار مالی، دو هزار نفر زندانی مرتبط با مهریه و ۱۳۱ نفر بدهکاران نفقه همچنان در زندان هستند.

قائم مقام ستاد دیه کشور گفت: در طول مدت ماه مبارک رمضان در سراسر کشور ۳۰۰ جشن به همت‌ خیران برگزار خواهیم‌ کرد.

مهربان با بیان اینکه امیدواریم زمینه آزادی تعداد کثیری از هشت هزار و ۴۰۰ زندانی در سال ۹۸ قراهم شود، بیان داشت: شب گذشته نیز در جشن گلریزانی که در تهران برگزارشد، مقام معظم رهبری مبلغ ۴۰۰‌ میلیون تومان، ریاست‌ محترم‌ جمهور ۲۷۰‌ میلیون، ریاست قوه قضائیه ۵۰ میلیون‌تومان و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز ۳۰‌ میلیون ‌تومان ‌به‌ جشن‌ گلریزان‌ ستاد مرکز کمک‌ کردند.

۴۱۲۳۱

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید