نباید با هر اشتباه بگویید آقای «ایکس» پرسپولیسی است

0
45

به گزارش خبرورزشی، ضیاء عربشاهی درباره توقف یک بر یک پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی در هفته بیست و نهم لیگ برتر اظهار داشت: پیشاپیش قهرمانی پرسپولیس را به بازیکنان, کادر فنی و باشگاه تبریک گفته بودیم و دوست داشتیم که در همین هفته کار تمام شود اما اینطور نشد. بچه‌ها در این بازی خوب کار کردند و مخصوصاً در نیمه دوم که عملکرد بسیار خوبی داشتند ولی دوست داشتیم در این بازی به پیروزی برسیم و یک هفته قبل از پایان مسابقات جشن قهرمانی در ورزشگاه آزادی برگزار شود. پرسپولیس در ضربات آخر کم دقت بود این باعث شد که نتواند در این بازی پیروز شود.

وی با بیان اینکه «اگر بازیکنان از موقعیت‌های‌شان به خوبی استفاده می‌کردند پرسپولیس با ۴ گل به پیروزی می‌رسید» تصریح کرد: هواداران به ورزشگاه آزادی آمده بودند تا جشن قهرمانی برگزار کنند اما با این تساوی قهرمانی به هفته آینده موکول شد. امیدوارم در جم (بازی با پارس جنوبی در هفته پایانی) بچه‌ها کار را تمام کند و برای سومین بار پیاپی قهرمان شوند. پرسپولیس شخصیت قهرمانی دارد و اگر در آسیا حذف شد دلیل آن فشردگی بازی‌ها بود که خستگی را به ساق بازیکنان آورده بود. نمی‌شود در یک هفته ۳ بازی انجام داد و این کار خیلی مشکلی است.

«به نظر من سازمان لیگ مقصر حذف پرسپولیس در آسیا است.» پیشکسوت پرسپولیس با بیان این جمله تاکید کرد: اگر قرار باشد سازمان لیگ مسئولیت هماهنگی بازی‌ها را داشته باشد باید از قبل به دنبال این کار باشد. برنامه‌های آسیا از ماه‌ها قبل مشخص می‌شود که تیم‌ها قرار است چه زمانی بازی کند و سازمان لیگ باید طبق همان بازی‌ها برنامه‌ریزی کند. سازمان لیگ می‌داند که مسابقات آسیایی چه زمانی شروع و چه زمانی تمام می‌شود, بنابراین باید طبق آن برنامه‌ریزی کند. سازمان لیگ را مقصر حذف پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا می‌دانم. برنامه‌ریزی کار سازمان لیگ است و نه هواداران و پیشکسوتان و باشگاه. تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان حاضر می‌شوند, نیاز به ریکاوری دارند تا بتوانند برای بازی‌های آینده‌شان آماده شوند. وقتی هماهنگی درست صورت نمی‌گیرد ریکاوری انجام نمی‌شود و در نتیجه خستگی و آسیب‌دیدگی در تیم‌ها افزایش پیدا می‌کند. همه اینها برمی‌گردد به عدم برنامه‌ریزی مناسب سازمان لیگ.

عربشاهی درباره پست اینستاگرامی فرهاد مجیدی و اینکه می‌خواهند پرسپولیس را قهرمان کنند، گفت: مجیدی مغلطه می‌کند و نباید بگوید که وزیر یا فلان مسئول پرسپولیسی است. این لفظ قشنگی نیست, در هر بازی ممکن است بازیکن یا داور اشتباهی انجام دهند که منجر به گل شود. در صحنه بازی دیروز, قائدی زمانی که توپ را زد نصف توپ هم از زمین خارج نشده بود و این یعنی اوت نبود و حق با استقلالی‌ها بود, اما این دلیل نمی‌شود که مجیدی بعد از هر اشتباه داوری از این الفاظ استفاده کند که بگوید وزیر یا آقای «ایکس» پرسپولیسی هستند. مجیدی تازه مربی شده و اگر بخواهد همینطور بعد از هر بازی که داور به اشتباه می‌کند تهمت بزند دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

وی با اشاره به حمله فرهاد مجیدی به عراقچی (معاون وزیر امور خارجه) که گفته بود دوست دارد پرسپولیس قهرمان شود, عنوان کرد: عراقچی نظر خودش را گفته, مگر بد است؟ آیا گناه کرده که معاون وزیر شده است؟ در کشور وزرا و معاونان آنها ممکن است استقلالی یا پرسپولیسی باشند. به طور مثال سید حسن خمینی بارها گفته که استقلالی است اما از آن طرف به تمرین ما (تیم پیشکسوتان پرسپولیس) می‌آید و تمرین می‌کند. دیگر دلیلی ندارد که بگوییم فلان شخص استقلالی یا پرسپولیسی است.

پیشکسوت پرسپولیس یادآور شد: اصلاً وزیر ورزش پرسپولیسی است, ولی این موضوع چه دلیلی برای تهمت زدن است؟ وزیر چه کار مثبتی برای پرسپولیس انجام داده که برای استقلال انجام نداده است؟ برای هر دو باشگاه مدیر انتخاب کرده که کارها را جلو می‌برند. من فتحی (مدیرعامل استقلال) را از خودِ استقلالی‌ها بیشتر می‌شناسم و می‌دانم که یک استقلالی تمام عیار است. فرهاد مجیدی سکان استقلال را در دست گرفته و نباید اینطور تهمت بزند. من به عنوان یک پیشکسوت می‌گویم که حرف‌های او قشنگ نیست و دلیلی ندارد که به یک وزیر کشور اینطور بی احترامی شود. خوشبختانه تمام بازی‌های این هفته هم‌زمان شروع و هم زمان تمام شدند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید