شورای امنیت و اروپایی‌ها در معرض آزمونی بزرگ هستند

0
45

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد در مورد بیانیه شورای عالی امنیت ملی در واکنش به بدعهدی‌های طرف مقابل در برجام، اظهار داشت: اقدام صورت گرفته ما کاملاً حقوقی و قانونی و بر اساس بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام صورت گرفت. این اقدام می‌توانست سال گذشته پس از خروج آمریکا از برجام صورت بگیرد که با تأخیر و با حوصله ورزی فراوان انجام شد.

وی گفت: گام برداشته شده یک گام انقلابی برای تقویت عزت و اعتبار ایران اسلامی بود، امیدوارم از این دست گام‌ها باز هم برداشته شود. خوشبختانه در بیانیه اخیر شاهد گام‌های مشخص در زمان‌های تعیین شده هستیم.

شورای امنیت، جامعه جهانی و اروپایی‌ها در معرض آزمونی بزرگ هستند

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: ما از این اقدام انقلابی حمایت می‌کنیم و یقین داریم گشایش‌هایی را در پی خواهد داشت. شورای امنیت و جامعه جهانی و اروپایی‌ها در معرض آزمونی بزرگ هستند.

علی‌اکبری تصریح کرد: واکنش‌های اروپایی‌ها به این اقدام انقلابی و با تأخیر ما از روی عصبانیت است و این نشان دهنده صحت اقدام است که معلوم می‌شود مسیر درستی قرار گرفتیم. از ایران عزیز ما یک صدا شنیده می‌شود.

وی بیان کرد: امروز و پس از نماز جمعه ملت عزیز ما از این تصمیم انقلابی، یکپارچه دفاع می‌کنند و بر علیه دشمنان شعار می‌دهند. واقعیت میدان آرایش جنگی دشمن در برابر ایران اسلامی است. در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و اطلاعاتی و البته نه در حوزه نامی چون عرضه‌ای در آن بخش ندارند. رهبر انقلاب هم فرمودند که حواس نیروهای مسلح ما جمع است.

در شرایط شعب ابیطالب نیستیم؛ بلکه در شرایط جنگ احزاب هستیم

امام جمعه موقت تهران گفت: آنها می‌خواهند القا کنند که ایران در شرایط محاصره سختی است و مردم ما وضعیت بحرانی دارند و اینکه وضعیت ما مشابه شرایط شعب ابیطالب است که این اشتباه است. ما در شرایط جنگ احزاب هستیم که سخت است ولی امیدوار کننده است.

علی‌اکبری افزود: در زمان جنگ احزاب، با طراحی مشترک یهودیان و مشرکان ائتلافی بزرگ علیه مسلمانان تشکیل شد که راهبرد اصلی آنها شایعه پراکنی و هراس افکنی بود که البته در آن شرایط خیانت‌های داخلی ضربه بیشتری را به مسلمانان می‌زد. در آن شرایط کفر و ایمان در برابر یکدیگر قرار گرفتند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران بیان کرد: کار در آن جنگ خیلی سخت شد و مؤمنین در معرض امتحانی بزرگ قرار گرفتند. جریان نفاق دائم در جامعه بزرگ نمایی دشمن و ضعف جبهه مؤمنین را داشت و منافقین می‌گفتند اگر آسایش می‌خواهیم باید از اینجا برویم. اما مؤمنین با تاسی به پیامبر (ص) و اعتماد به وعده الهی ایستادگی کردند.

وی با بیان اینکه نماینده جبهه حق در جنگ احزاب، حضرت علی (ع) و نماینده جبهه کفر عمر بن عبدود با آن عربده‌های مستانه بود، گفت: امروز هم نمایندگی آن جبهه را آمریکا بر عهده دارد ولی به حول و قوه الهی کمر آنها خواهد شکست. ملت ایران با اقتدار، رئیس جمهور آمریکا، این دیو سرکش را با مقاومت از میدان به در خواهد کرد. شما امروز از آمریکا رفتارهای غیر طبیعی می‌بینید و واقعیت میدان نشان دهنده استیصال آمریکا است. ملت ما عربده کشی‌های آمریکا را عربده‌های آخر یک دیو سرگردان در حال مرگ می‌بینند.

علی‌اکبری افزود: رفتارهای ناپخته و مضحک ترامپ اعتبار آمریکا را تا حد زیادی در سطح جهانی کاهش داده و خروج از قوانین و معاهده‌های بین‌المللی همچون برجام، پیمان‌شکنی و بدعهدی آبرویی برای آنها نگذاشته است. اخیراً هم که شنیدید ادعای مضحک ترامپ که از زمان خروج آمریکا از برجام هر هفته در خیابان‌های تهران اغتشاش داریم یا اینکه می‌خواهند سیاست صفر کردن فروش نفت ایران را اجرایی کنند و اینها نشان دهنده استیصال آمریکایی‌ها است.

هندسه قدرت در جهان امروز به نفع جبهه مقاومت و ایران در حال تغییر است

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه هندسه قدرت در جهان امروز به نفع جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در حال تغییر است، تصریح کرد: این دیگر حکایت یک منطقه خاص نیست، شما نمونه آخر این موضوع را در ونزوئلا ببینید که کودتای آمریکایی شکست خورد و آنها نتوانستند در برابر مقاومت مردم ونزوئلا کاری کنند.

وی افزود: فرمول مبارزه و مقاومت را ملت ایران به دیگر ملت‌های آزاده جهان تعلیم داده است. آمریکا با همه تلاش خود نتوانست اجماعی جهانی علیه ما ترتیب دهد و حتی اروپایی‌ها هم که به طور سنتی با آمریکا متحد بودند، نتوانستند در این مسیر با آمریکا همچون سابق همراه باشند.

قاره پیر از مواجه با کدخدای دیوانه خسته است

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه قاره پیر از مواجه با کدخدای دیوانه خسته است، گفت: مردم اروپا آمادگی هزینه‌ای بیشتر از این را ندارند. هر کدام از کشورهای اروپایی هم درگیری‌های خود را دارند، انگلیس درگیر مساله برگزیت است، فرانسه با جلیقه زردها درگیر است که جریانی جدید است و این قائله برای آنها تمامی ندارد. در آن نمایش شاهد رونمایی از وحشی‌های ادکلن زده و کروات زده بودیم که چشم مردم خود را کور و دست مردم خود را قطع کردند. در جریان برجام هم که گرفتار شدند. اگر بخواهند منافع خود را حفظ کنند باید با ایران همکاری کنند و از طرف دیگر با تهدیدات آمریکا مواجه هستند.

علی‌اکبری ادامه داد: ما این موضوع را فرصتی تاریخی برای اروپا میدانیم که به مسیر صحیح خود با کمک ایران بازگردد. قدرت‌های جدید در آسیا هم با آمریکا همراهی نکردند. نه روسیه، نه چین و دیگر قدرت‌های اقتصادی منطقه هم حاضر به همراهی با آمریکا نیستند.

تصاحب منابع عظیم منطقه به عنوان یک حسرت بزرگ بر دل آمریکایی‌ها ماند

وی افزود: آمریکایی‌ها سال‌ها است که بیشترین سرمایه گذاری‌های مالی، فرهنگی، اطلاعاتی و امنیتی را در منطقه ما انجام دادند تا بتوانند منابع عظیم این منطقه را تصاحب کنند، اما یک حسرت بزرگ بر دل آمریکایی‌ها ماند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه تمام برنامه‌های آمریکا در منطقه بهم ریخت و آنها امروز متحد با وفا و توانمند ندارند، تصریح کرد: رژیم‌های پوسیده کهنه و بدون ارتباط با مردم خود هستند که نمونه آن رژیم سعودی است؛ اخیراً هم دیدیم که ۳۷ نفر را با چه روش زشتی به قتل رساندند. عربستان امروز در باتلاق یمن گرفتار شده است. عربستان می‌خواست یک هفته‌ای یمن را اشغال کند ولی الان چهار سال است که مردم یمن مقاومت کردند.

وی با اشاره به اینکه در یمن فاجعه بزرگ انسانی در حال رخ دادن است، ولی از طرفی آن ملت مظلومانه در حال مقاومت هستند، بیان کرد: جریان داعش را به عنوان مولود نامشروع ارتباط آمریکا و آل سعود را هم دیدید که به چه حالی درآمد، آن گروه در حال کشیدن نفس‌های آخر خودش است. اندیشه مقاومت در منطقه رسوخ کرده و نهادینه شده و امروز نه فقط هسته‌های مقاومت که زنجیره طلایی و جبهه مقاومت را داریم. دولت‌های مقاومت چون عراق، یمن، فلسطین، سوریه و لبنان را داریم.

امام جمعه موقت تهران گفت: متحد اصلی آمریکا در منطقه که همان رژیم صهیونیستی است، در سراشیبی کامل سقوط و انهدام قرار گرفته و گرفتار جبهه مقاومت در منطقه شده است. طرح ضعیف و پوسیده معامله قرن هم که نتیجه‌ای برای آنها نداشت. دشواری‌های داخلی آن رژیم را از پای در می‌آورد.

موشک‌های مقاومت فلسطین توانست گنبد آهنین رژیم صهونیستی را به راحتی سوراخ کند

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ادامه داد: نمونه آخر جنایات این رژیم هم در حملات وحشیانه اخیر آنها به غزه را همه شاهد بودیم، اما فتح بزرگ مقاومت در آنجا شکل گرفت و کمتر از ۴۸ ساعت این رژیم تبهکار را زمین گیر کرد و به آتش بس کشاند و شرایط خودش را به آن تحمیل کرد. موشک‌های مقاومت فلسطین توانستند آن گنبد آهنین رژیم صهیونیستی را به راحتی سوراخ کنند و چترهای امنیتی آنها را در نوردند.

وی با بیان اینکه دشمنان ما در منحنی رو به سقوط قرار گرفتند و ملت سرافراز ما به عنوان پرچمدار مقاومت در منطقه و بلکه در سطح جهان دائم در حال صعود و رشد است، اظهار داشت: این موفقیت‌های ما در شاخص‌های مختلف امنیتی، اقتصادی، تأمین زیر ساخت‌ها، علمی و دیگر حوزه‌ها چهل سل پر افتخار را پشت سر گذاشته است. ملت ما با رهبری شجاع و غیور وسط میدان هستند و هر روز هم این موفقیت‌ها بیشتر از پیش قابل ملاحظه است.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: خدا می‌داند در جریان سیل اخیر با آن قدرت و فراگیری که داشت، چه حماسه بزرگی از نیروهای جهادی، هلال احمر، نیروهای مسلح و اقشار مختلف مردم آفریده شد. کار بسیار بزرگ و پر افتخاری رُخ داده است. نیروهای مردمی و روحانیون عاشقانه به خدمت مردم سیل زده آمدند. مردم و مسئولین متحد با یکدیگر اقدامات بسیاری انجام دادند و شکر خدا تعداد کشته‌های کمی داشتیم؛ این علی رغم پیش بینی اروپایی بود که می‌گفتند هزاران کشته خواهیم داشت.

علی اکبری افزود: مسئولان ما که در حال خدمت در قوای گوناگون هستند، به وعده‌هایی که دادند برای مناطق سیل زده عمل کنند، مساجد، ائمه جمعه، پایگاه‌ها، مؤمنان و هر کس می‌تواند به اقدامات خود در جهت تسهیل شرایط برای مردم سیل زده کمک ادامه دهند تا آلام این عزیزان برطرف شود.

در فشار اقتصادی باید آرایش جنگی داشته باشید و جلوی سیل گرانی را بگیرید

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه در شرایط ویژه سیل دیدیم که مردم چگونه با مسئولین همراه و هماهنگ شدند، تصریح کرد: در فشار اقتصادی که معلوم است نفوذی‌ها، منافقین، احتکار کنندگان و زیاده خواهان همچون زالو به جان مردم افتاده‌اند از مردم کمک بگیرید و آرایش جنگی داشته باشید، جلوی سیل گرانی را بگیرید و اجازه ندهید که مردم بیش از این اذیت شوند، از کمک جوانان انقلابی و کاردان استفاده کنید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم ما حاضرند هزینه عزت خود را پرداخت کنند و تعارف هم ندارند، در مقابل فشار اقتصادی هم مقاومت می‌کنند که کردند، اما هزینه سوءتدبیرها و تنبلی‌ها را که نباید بدهند. انشاالله با همت مسئولین در قوای گوناگون این سیل مهار شود، خسارت‌های آنها جبران شود و وضعیت عمومی به شرایط مناسبی بازگردد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید