درس بزرگ پرسپولیس از بازی‌های این فصل

0
11

به گزارش خبرورزشی، شکست پرسپولیس مقابل پاختاکور اگر چه تلخ و فرصت تکرار موفقیت در این بازی‌ها را از پرسپولیس گرفت، اما یک درس بزرگ به برانکو و شاگردانش داد. اینکه تیم‌های حریف به نایب‌قهرمان اجازه صعود نمی‌دهند. به عبارت ساده‌تر موفقیت در گذشته تضمینی برای تکرار آن در آینده نیست و تیمی که می‌خواهد موفقیتش را تکرار کند باید از آن و حتی بیشتر از گذشته زحمت بکشد. دلیل هم ساده و پیش پا افتاده است. حریفان این فصل به پرسپولیس نگاه متفاوتی به نسبت فصل گذشته داشتند. آن‌ها این فصل به تیم پرسپولیس به چشم نایب‌قهرمان آسیا نگاه می‌کردند و طبیعی بود با انگیزه برابر این تیم به میدان بیایند و به دنبال کسب نتیجه باشند.
همیشه گفته‌اند در فوتبال قهرمان ماندن سخت‌تر از قهرمان شدن است. حالا پرسپولیس در صورت کسب سهمیه که محتمل است، فصل آسان‌تری را در لیگ قهرمانان آسیا پیش‌رو خواهد داشت به این دلیل که رقبا دیگر به تیم به عنوان نایب‌قهرمان نگاه نخواهند کرد به این دلیل که پرسپولیس این فصل در مرحله گروهی حذف شده است.
خستگی، فشردگی بازی‌ها و اشتباهات داوری شاید از نگاه پرسپولیسی‌ها بهانه‌های قانع کننده‌ای برای ناکامی در این فصل از بازی‌ها باشد، اما به طور حتم بهانه‌های منطقی نیست. پرسپولیس این فصل در لیگ قهرمانان آسیا همانند پرسپولیس فصل گذشته نبود. در همین بازی با پاختاکور شور و حال گذشته را نداشت و انگار نه انگار که برای صعود باید بازی را ببرد. با این حال فوتبال برای پرسپولیس و همه تیم‌های ناکام این فصل لیگ قهرمانان آسیا ادامه دارد. درس گرفتن از بازی‌های این فصل موفقیت تیم پرسپولیس را در فصل آینده تضمین خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید